16. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Valmieras 5.vidusskola svin 74. jubileju

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

18.decembrī Valmieras 5.vidusskolas loga rūtīs iemirdzējās simtiem svecīšu, ikvienam valmierietim vēstot, ka skola svin 74 gadu jubileju. Kā norāda direktores vietniece izglītības jautājumos Daila Ranše, svecīšu iedegšana katrā skolas loga rūtī jau kļuvusi par skolēnu un skolotāju iemīļotu tradīciju: „1.stundu skolotāji sāk ar svinīgu uzrunu skolēniem, savukārt pēcpusdienā visi dodas skolas pagalmā, kur skolēni kopā ar skolotājiem velk bluķi, „sien raganām mēles” un vēlas laimi un panākumus jaunajā gadā. Folkloras pulciņa vadītāja visus cienā ar pelēkajiem zirņiem un speķi, kā arī siltu tēju, bet dienas izskaņā skolēni un skolotāji pulcējas uz pašdarbības kolektīvu koncertu.”

Valmieras 5.vidusskola svin 74. jubileju

Daila Ranše uzsver, ka viens no gaidītākajiem jubilejas pasākumiem ir jaunā skolas kalendāra atklāšana. „Ideja par skolas kalendāra veidošanu aizsākusies pirms 16 gadiem, un iniciatīva nākusi no pašiem skolēniem. Arī šogad skolas kalendāra veidošana pilnībā uzticēta skolas parlamentam,” stāsta D.Ranše. Ņemot vērā, ka 2014.gadā Valmieras 5.vidusskola atzīmēs 75 gadu jubileju, skolēni tika aicināti iesūtīt zīmējumus par tēmu „Mana Valmieras 5.vidusskola”. Kopumā tika saņemti 25 zīmējumi, no kuriem 12 labākie iekļauti jaunajā skolas kalendārā. Savukārt katras kalendāra lapas otrā pusē savus novēlējumus Valmieras 5.vidusskolas izteikuši vairāki sabiedrībā zināmi skolas absolventi, tostarp AS „SEB banka” prezidents Ainārs Ozols, LTV ziņu diktore Sandra Zviedre, SIA „Vidzemes Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons un citi.

„Manuprāt, kalendārs šogad sanācis īpaši patriotisks un sirsnīgs, tādēļ nešaubos, ka tas sagādās ne mazums pozitīvu emociju ikvienam tā īpašniekam. Esmu gandarīta, ka skolēni ir ieinteresēti šīs tradīcijas uzturēšanā un, neraugoties uz lielo mācību slodzi, spēj realizēt šādu liela apjoma projektu,” ar lepnumu noteic direktores vietniece. Viņa arī paskaidro, ka kalendārs būs pieejams ikvienam interesentam pie skolas dežuranta, apmaiņā pret simbolisku ziedojumu.

 

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri