21. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Monvīds, Egita, Emīls

Valmieras 5. vidusskolas viesi — vācu skolēni un pedagogi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jaunā skolas gada pirmā nedēļa Valmierā iesākusies ar sadarbības partneru no Gīterslo apriņķa Vācijā jauniešu grupas Valmieras apmeklējumu.

Valmieras 5. vidusskolas viesi — vācu skolēni un pedagogi

Tas ir stāsts par 20 gadu skaistu un noturīgu draudzību starp Valmieras 5. vidusskolu un Halles ģimnāziju. Sākums bija ikdienišķs: 5. vidusskolas direktorei Rudītei Markus 1996. gadā, pat nedomājot par kādiem nākotnes plāniem, bija iespēja pavērot Halles ģimnāzijas mācību procesu. Bet vācu skolotāju interese par Latviju un Valmieru esot bijusi negaidīti liela, un, tā kā neviens no kolēģiem Latvijā vispār nebija pabijis, radusies spontāna ideja par skolēnu apmaiņu — pirmā tāda notika jau pēc gada, un nu šai draudzībai nosvinēti jau 20 gadi.

Pirmdien Valmierā atkal ieradās trīspadsmit vācu skolēni un divi viņu skolotāji. Vakarrīt vācu jaunieši skolas prezentācijā iepazinās ar 5. vidusskolas ārpusstundu aktivitātēm, pēcāk ceļš veda uz Ziemeļvidzemes sadzīves atkritumu apstrādes un uzglabāšanas poligonu Daibē, kas apkalpo 28 pašvaldības. «Pirmdien pirms izbraukšanas uz Valmieru pusotrā stundā aptvērām visu Vecrīgu, nogurums bija liels, bet ekskursija ar stāstu izdevās labi. Jauks sanāca arī pikniks skaistā vietā — Lucavsalā.

HALLES un VALMIERAS vidusskolēnus Daibes noslēpumos un bagātajā informācijā atraktīvi ieved Jānis Zemļickis. Jāņa Līgata foto 

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Septembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri