21. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Valmieras 2.vidusskolā būs iespēja veikt Valsts valodas prasmes pārbaudi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

24.jūlijā Valmieras 2.vidusskolā sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru tiks organizēta Valsts valodas prasmes pārbaude, ar kuras palīdzību interesenti varēs novērtēt savu latviešu valodas prasmju līmeni.

Personām, kuras vēlas veikt Valsts valodas prasmes pārbaudi, jāpiesakās līdz otrdienai, 16.jūlijam, iesniedzot aizpildītu iesnieguma anketu. Pieteikties var personīgi, dodoties uz Valmieras 2.vidusskolu, Raiņa ielā 11, iesniedzot iesniegumu un uzrādot personu apliecinošu dokumentu un apstiprinātu maksājuma uzdevumu par samaksāto valsts nodevu. Ja persona ir tiesīga un vēlas kārtot pārbaudi ar atvieglojumiem, tā iesniedz ārsta rehabilitologa atzinumu, kurā norādīti ar veselības stāvokli saistīti funkcionēšanas ierobežojumi. Tāpat interesentiem ir iespējams iesniegumu nosūtīt pa pastu vai elektroniski (dokumentam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu MK 28.06.2005. noteikumos Nr.473 minētajos datņu formātos), pārējos dokumentus uzrādot pārbaudes kārtošanas dienā. Plašāka informācija par pieteikšanos un iesnieguma elektroniskā versija šeit.

Latvijā ir noteikti trīs valsts valodas prasmes līmeņi: pamata jeb A līmenis, vidējais jeb B līmenis un augstākais jeb C līmenis. Katram līmenim ir divas pakāpes: 1. – zemākā pakāpe un 2. – augstākā pakāpe. Ja pārbaude ir nokārtota sekmīgi, persona saņem valsts valodas prasmes apliecību, kas ir nepieciešama darba vajadzībām, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un/ vai Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai. Tāpat valsts valodas prasmes apliecību var izmantot naturalizācijas procesā. Ja persona pēc 2009.gada 1.septembra ir ieguvusi valodas prasmes B vai C līmeņa apliecību un vēlas iegūt pilsonību, tad naturalizācijas procesā latviešu valodas eksāmens nav jākārto. Valsts valodas prasmes pārbaudi nodrošina Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra Valsts valodas pārbaudes nodaļa. Plašāka informācija par Valsts valodas prasmes pārbaudi šeit.

Neskaidrību gadījumā interesenti aicināti zvanīt pa tālruni 64207163 vai 26637788.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri