27. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Malvīne, Malvis

Valmieras 2.vidusskolā ar „Masļeņicu” sagaida pavasari

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Piektdien, 15.martā, ar dziesmām, dejām, rotaļām un īpašu cienastu Valmieras 2.vidusskolā bērni, jaunieši, skolotāji un ikviens interesents pavadīja ziemu un sagaidīja pavasari. Tika svinēti slāvu tautas svētki – „Masļeņica”.

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība
Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Valmieras 2.vidusskola īpašu pasākumu par godu „Masļeņicai” gan savas skolas audzēkņiem, viņu vecākiem, pedagogiem, gan arī visiem valmieriešiem organizē katru gadu. Arī šogad pasākums bija plaši apmeklēts. Neskatoties uz auksto laiku, pasākums klātesošos priecēja un sasildīja ne tikai ar tēju un tikko ceptām pankūkām, bet arī ar bērnu un jauniešu sagatavotajiem priekšnesumiem. Katra klašu grupa bija sagatavojusi cienastu – pankūkas, pīrāgus, kēksus, maizītes, barankas, dažādus ievārījumus un, protams, tēju, ar ko sildīties tiem, kas negriežas rotaļu virpulī.

Tamārai Valmieras 2.vidusskolā mācās mazdēliņš, tādēļ šo pasākumu viņa apmeklē jau trešo gadu. „Tā ir lieliska iespēja, kā ar dziesmām un dejām, labi pavadot laiku, iepazīt citu tautu kultūru. Bērni ir ļoti priecīgi, ar aizrautību un atbildību jau laikus iesaistās priekšnesumu veidošanā un cienasta gatavošanā. Mēs „Masļeņicu” atzīmējam arī ģimenes lokā, kad mazdēls cep pankūkas un visi dzeram tēju,” stāsta Tamāra. Savukārt Natālija, tirgojot pašu gatavotos kārumus atzīst: „Mājās šos svētkus īpaši nesvinam, taču skolā tiek iedzīvinātas dažādas tradīcijas. „Masļeņica” man ir jautri svētki, kas apliecina – beidzot sāksies pavasaris.”

„Masļeņica” ir tradicionāli slāvu tautu svētki – diena, kad atvadās no ziemas, iet jautrās rotaļās, sveic pavasari un mielojas ar pankūkām un citiem gardumiem. „Masļeņicu” ik gadu svin septiņas dienas pirms Lieldienu gavēņa sākuma. Šajos svētkos galvenais ir jautri un aktīvi pavadīt laiku, daudz smieties, līksmot, dziedāt un dejot.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri