Valmiera/ORDO uztur intrigu zelta finālā

- 24.Maijs, 2016

Sestdien un svētdien pirmās divas Aldaris LBL čempionāta finālsērijas spēles pret valsts čempioniem VEF Rīga savā laukumā aizvadīja regulārā turnīra uzvarētāji valmierieši. Pret spēcīgo un VTB līgas cīņās rūdīto pretinieku pagaidām rezultāts cienīgs — 1:1.

Valmiera/ORDOVEF Rīga 59:70 (14:11, 19:16, 14:24, 12:19)

Sākuši ar trim trejačiem (Armands Šķēle 2, Laksa) un iespaidīgu 13:2, mājinieki stabili noturēja spēles grožus visu pirmo puslaiku, aizejot lielajā pārtraukumā ar 6 punktu pārsvaru — 33:27. Tomēr otrajā puslaikā labāk nospēlēja čempioni. Jau 24. minūtē ar Bostika ātro uzbrukumu izlīdzinājuši rezultātu (45:45), viesi turpinājumā vairs mājiniekus, kuriem nevedās cīņa par bumbām pie sava groza un bija galīgi pazudusi metienu precizitāte, vadībā nelaida, sākot finālsēriju ar visai pārliecinošu uzvaru — 70:59.

Punktus valmieriešiem guva: Aigars Šķēle 9 (ef. koef. +7), Blaus 8 (+8), Armands Šķēle 8+5AB (+6), Bērziņš 7 (+3), Mičels 6+3AB+4RP+2PB (+7), Kaufmanis 6 (+4), Rozītis 5+5AB+2PB (+9), Laksa 5+3AB (+4), Vairogs 5 (+4). Viesiem rezultatīvākie: Bostiks 15+5AB+3RP (+13), Harelsons 12+5AB+2PB+1BM (+18), Mejeris 11+9AB+1BM (+21), Kruzs 10+3AB+3RP+4 kļūdas (+2). Pārējā komandu statistika: divpunkti 36%:44%, trīspunkti 35%:39%, sodi 67%:65%, AB 31:47, RP 14:17, PB 7:6, BM 0:4, kļūdas 8:13, komandu ef. koef. summas 59:90.

Par šo spēli Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis: «Jau pirms spēles teicu, ka visu izšķirs sīkumi; kurš mazāk kļūdīsies, tas uzvarēs. Bija situācija, kad Valmiera kontrolēja spēli, bija dažu punktu pārsvars. Sekoja četras kļūdas — uzbrukumi bez metiena, pretinieks tūlīt šīs iespējas realizēja, ieguva kaut kādu pārsvaru. Pieredzējušai komandai ar VTB rūdījumu tas ir gana daudz plus vēl pāris uzbrukumos VEFam bija 8 izcīnītas bumbas pie valmierieši groza! Varbūt tieši šīs nepiespiestās kļūdas un pie sava groza neizcīnītās bumbas liedza mājiniekiem noturēt šo spēli līdzīgu. Šādā finālsērijas spēlē, kur daudz cīņas, daudz mīcīšanās, daudz agresivitātes, tādu punktu deficītu ir grūti atspēlēt. Visu izšķīra pāris sīkumu, kur valmierieši līdz galam nenostrādāja, kaut kur arī varbūt nepaveicās.»

FINĀLSĒRIJĀ — PĀRLIECINOŠI! Valmieras/ORDO garākais vīrs cēsnieks Dāvis Rozītis abus pirmos zelta sērijas mačus aizvadījis ļoti produktīvi, abas dienas uzrādot augstāko lietderības koeficientu (9 un 22): pirmajā spēlē 16 minūtēs viņam grozā 2 metieni no 5, kā arī abi soda metieni, savukārt otrajā spēlē 7 no 8 divpunktu metieniem 17 minūtēs! Un šajā laikā Dāvim tikai viena kļūda. Edgara Vaivada foto