Valmiera/ORDO pārved plus 18 no Tallinas

- 12.Februāris, 2016

Trešdien mūsu basketbolisti kārtīgi un profesionāli pastrādāja Igaunijas galvaspilsētā, pirmajā Triobet BBL astotdaļfināla spēlē ne mirkli nedodot mājiniekiem TLU Kalev cerības uzvarēt kaut savā laukumā.

TLU KalevValmiera/ORDO 66:84 (10:17, 18:16, 22:28, 16:23)

Viesiem vēl svaigā atmiņā bija neveiksme pret mājiniekiem A grupas turnīrā, tāpēc papildu mobilizācija cīņai nebija vajadzīga. Valmierieši bija pilnā sastāvā, arī Iļjins ar sejas masku pēc deguna traumas laukumā pavadīja 7 minūtes, tiesa, saudzējošā režīmā.

Toties mājinieku interbrigādi ar trim leģionāriem starta piecniekā mūsējie nesaudzēja! Interesanti, ka viesi ar ļoti augstu precizitāti realizēja grozu gūšanas iespējas, kamēr mājinieki savā zālē meta garām, protams, ne bez mūsu aizsardzības atbalsta.

Vadībā igauņu komanda ir tikai pašā startā (4:2), pēc tam viesi pārņem vadību un kontrolē situāciju laukumā līdz pat finiša svilpei. Pirmajā ceturtdaļā kārtīgi noārdās Armands Šķēle, bet punktu ar 1 realizētu soda metienu pieliek Vīņauds — 17:10. Nedaudz piebremzēt viesu uzbrukumus mājiniekiem izdodas otrajās 10 minūtēs, tomēr tuvāk par 4 punktu deficītu viņi netiek, un puslaikā plus 5 punkti mūsējiem — 33:28.

23. minūtē Blaus pirmoreiz panāk 10 punktu pārsvaru viesiem (41:31), dažubrīd mūsējie priekšā pat 12 punktus. Pēc 30 spēlētām minūtēm, ko pabeidz Gabrāns ar 2/2, valmieriešiem plus 11 pie 61:50.

LĪDERIS! Trešdien mūsu komandas pieredzējušākais vīrs Armands Šķēle Tallinā apliecināja savu LBL janvāra MVP statusu arī BBL līmenī, gūstot 19 punktus, izcīnot 5 bumbas un 4 reizes rezultatīvi piespēlējot partneriem laukumā. Edgara Vaivada foto