Valmierai vēsturisks panākums Lietuvā!

- 23.Oktobris, 2014

Trešdien BBL čempionāta B grupas spēlē izbraukumā vēsturisku uzvaru Lietuvā izcīnīja Valmieras basketbolisti, saspringtā mača galotnē pārspējot pagājušās sezonas BBL čempionāta finālistus un šī gada Lietuvas kausa ieguvējus KK Prienai.

KK PrienaiValmiera 66:68 (19:16, 21:12, 17:27, 9:13)

Interesanti, ka abās komandās bija tikai vietējie spēlētāji, tāpēc nosacīti tā bija spēle starp Lietuvu un Latviju. Mūsējie vadībā pašā mača startā, kad Dārgais divreiz precīzs, panākot 4:3. Tomēr turpinājumā nedaudz labāk laukumā darbojas mājinieki. Vēl gan, atkal pēc Dārgā metiena, ir 8:8, tomēr pirmo ceturtdaļu ar 3 punktu pārsvaru uzvar Prienai basketbolisti — 19:16.

Otrās 10 minūtes viesi iesāk cerīgi, Ziediņam samazinot punktu deficītu līdz minimumam — 20:21. Tomēr iniciatīvu atkal pārņem mājinieki, nostabilizējot savu pārsvaru 10 un vairāk punktu robežās. Jau 14. minūtē  mūsu starta piecnieka vīriem Vītolam un Apsītim pa 3 piezīmēm. Pārliecinoši turpina darboties Valmieras kapteinis Dārgais, ar 2 soda metieniem panākot 26:36, taču mājiniekiem pirmoreiz lielākais, 14 punkti,  pārsvars mačā pie 40:26. Pirmā puslaika rēķinu uz tablo fiksē Rozītis — 40:28 KK Prienai labā. Turpinājums nesola viesiem neko labu...

VIDZEMES EIFELIS PĀRLIECINOŠS! Valmieras centra spēlētājs Viktors Iļjins, kuram arī VTB cīņu pieredze, šosezon sekmīgi cīnās LBL, bet BBL čempionātā pēc divām mūsējo uzvarām ir rezultatīvākais punktu (15,5) guvējs un čaklākais cīnītājs par bumbām (9,5AB).