Valmierai neizdodas apturēt līderus

- 26.Janvāris, 2015

Sestdienas mačs Aldaris LBL basketbola līgā VOC tika gaidīts ar cerībām. Ne tik sen mūsējie — arī savā laukumā — bija piekāpušies liepājniekiem vien pašā spēles galotnē. Šoreiz gan viss izvērtās krietni citādāk...

Valmiera Liepāja/Triobet 75:89 (16:18, 17:26, 24:23, 18:22)

Saņēmuši Žeļoņa trejaci savā grozā, mājinieki ar 9:0 (Hērts 3, Rozītis, Dārgais, Dovers pa 2) ātri pārņēma vadību, taču to tālāk attīstīt liedza garām aizmestie soda metieni, piemēram, Čižauskam 5 no 6. Viesiem uz maiņu uznāca pirmais no brāļiem Antropiem — Jānis — un īsā laikā ar savām veiksmēm uzbrukumā visu nokārtoja jau par labu liepājniekiem, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar trejaci, — 18:16 ciemiņu labā. Otrajā ceturtdaļā viņam ieradās palīgos arī brālis Gints, un jāteic, ka abi brāļi līdz mača beigām divatā pamanījās sabērt mājinieku grozā 8 trejačus. Valmierieši turpināja veiksmi meklēt ar individuāliem centieniem, regulāri nepaspējot piesegt viesu kārtējo tālmetienu. Liepājnieki prasmīgi izsvaidīja piespēles uzbrukumā, ik pa brīdim sagādājot brīva metiena iespēju kādam no saviem snaiperiem, toties abi Valmieras saspēlnieki Čižausks un Vītols mocījās ar driblu vienatnē, pie reizes bezjēdzīgi nodedzinot labam uzbrukumam atvēlēto laiku. Jau neilgi pirms lielā pārtraukuma viesu kapteinis Mažutis panāca 13 punktu pārsvaru liepājniekiem (39:26), pirmais puslaiks bez ierunām viesiem — 44:33...