Valmierai divas grūtas uzvaras

- 20.Novembris, 2014

Pēdējie divi mūsējo mači VOC — 15. novembrī pret BK Saldus LBL un 19. novembrī pret Valgas Maks ja Moorits BBL — dāvāja pilnu emociju gammu. No pilnīgi haotiskas un neveiksmīgas spēles abos laukuma galos pret sāncenšiem, kuri nudien nav tie spēcīgākie, līdz izmisīgai pašaizliedzībai abu maču galotnēs, kad, pateicoties komandas tās dienas līderu veiksmei metienos, tomēr tika izplēstas uzvaras. Mēdz jau teikt, ka uzvarētājus netiesā, bet...

Valmiera - BK Saldus 80:74 (18:17, 17:17, 19:21, 26:19)

Tā īsti valmierieši netika galā ar diviem viesu spēlētājiem — savulaik Liepājā spēlējušo Freimani un amerikāņu leģionāru Medlinu. Cerīgi sākuši, pie 14:4 mājinieki nedaudz iesnaudās, ļaujot ciemiņiem atgūties, un Gūtmanis ar trejaci pirmās ceturtdaļas pēdējā sekundē apliecināja, ka vēl nekas nav beidzies — no 10 punktu pārsvara vien slidens 18:17.

Pirmoreiz vadībā viesus tas pats Gūtmanis izvirzīja 16. minūtē — 28:27. Saldenieki ātrāk kustināja bumbu uzbrukumā, aktīvāk cīnījās par bumbām zem groziem, un tikai Vītola trejacis ļāva Valmierai puslaiku pabeigt plusos — 35:34.

Otro mača pusi viesi iesāka ar 3 trejačiem (Freimanis 2, Šteinbergs), bet vēl pēc brīža reaktīvais Medlins ātrajā uzbrukumā panāca jau trauksmi vēstošu 45:38 viesu labā. Pagalam bezpalīdzīgs pie pretinieku groza ar bumbu bija Iļjins, arī pārējiem labās pozīcijās rokas notrīcēja. Tiesa, tālāk par 7 punktiem mājinieki ciemiņus nelaida, lielā mērā ar Vīņauda aktivitātēm uzbrukumā izdevās turēt līdzi, un trešo ceturtdaļu, pēc kārtas trāpot trejačus Ziediņam un Elksnim, mūsējiem izdevās pabeigt pavisam cerīgi — vairs tikai 54:55.

LETIŅI PRET LETIŅIEM. Kaut arī laukumā Valmieras un Valgas komandas, divcīņās latvietis pret latvieti: Māris Ziediņš (Nr. 1) pret Māri Laksu un Dāvis Rozītis (Nr. 15) pret Juriju Aleksējevu.