23. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Valmierā viesojas gaidas no Japānas skautu asociācijas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šomēnes ikgadējā Latvijas – Japānas skautu sadraudzības projekta ietvaros Latvijā viesojās četras gaidas no Japānas — Jui, Rina, Hanae un Majo. Divu nedēļu laikā, ko meitenes pavadīja Latvijā, četras dienas tika veltītas Valmieras un citu tuvāko Vidzemes pilsētu apskates objektu izpētei.

Valmierā viesojas gaidas no Japānas skautu asociācijas

Latviešu un japāņu skautu sadraudzības projekta saknes meklējamas jau pagājušā gadsimta vidū, kad latviešu skautu vadītājs Belizārs Radziņš, kurš devās trimdā uz ASV, kļuva par galvotāju kādam japāņu studentam, tagad galvenajam projekta organizētājam Japānā, Jasuhiko Kavašimas kungam. Pēc Radziņa kunga nāves viņa sieva japāņu studentam, kurš tad jau bija skautu vadītājs, par piemiņu no B. Radziņa piešķīra Pelēkā Vilka ordeni, augstāko skautu vadītāju apbalvojumu. 2007. gadā japāņu skautu delegācija un vadītājs J. Kavašima šo ordeni nodeva glabāšanā Latvijas skautiem un gaidām, kā arī tika uzsākts sadraudzības projekts.

Projekta astotajā gadā uz Latviju devās četras japāņu gaidas. Tā kā Valmieras skauti katru gadu ir bijuši aktīvi projekta dalībnieki, programmā tika iekļautas arī četras dienas, ko meitenes pavadīja Valmierā, dzīvojot vietējo skautu ģimenēs.

PIE GAUJAS.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
30. Augusts, 2016

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri