23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Valmierā Vidzemes brigādes saņems jaunas ātrās palīdzības mašīnas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra brigādes šonedēļ saņems pirmos četrus jaunos operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, ar ko turpmāk doties izsaukumos pie pacientiem. Pakāpeniski līdz februāra beigām Vidzemes reģionālais centrs saņems kopumā 12 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus mediķu brigāžu darbam visā reģiona, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Valmierā Vidzemes brigādes saņems jaunas ātrās palīdzības mašīnas

Ceturtdien, 24.janvārī, plkst. 10:15 Valmierā pilsētas rātslaukumā NMP dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Aksels Roshofs svinīgi pasniegs pirmo četru jauno operatīvo transportlīdzekļu atslēgas brigāžu šoferiem no Valmieras, Salacgrīvas, Valkas un Cēsīm un nodos šos auto brigādēm, lai jau ceturtdienas vakarpusē mediķi ar tiem varētu doties izsaukumos pie pacientiem.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies Veselības ministre Ingrīda Circene, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, Valmieras mērs Inesis Boķis un citi pašvaldības vadības pārstāvji.

Kā ziņots iepriekš, piesaistot ERAF finansējumu NMP dienests ir iegādājies brigāžu darbam Latvijas reģionos 45 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, kas tiks piegādāti pakāpeniski līdz februāra beigām. Brigāžu darba vajadzībām ir iegādāti auto gan ar divu, gan arī ar četru riteņu piedziņu, lai mediķi veiksmīgāk nokļūtu pie pacientiem pa grūti izbraucamiem ceļiem. Tie ir atbilstoši noteiktām prasībām uzbūvēti, aprīkoti un trafarēti operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi, nodrošinot arī augstas kvalitātes prasības pacienta un autovadītāja nodalījumiem, braucēju komfortam, tāpat arī drošības, garantijas un servisa prasības.

Šobrīd NMP dienesta rīcībā ir 154 operatīvie transportlīdzekļi un rezerves mašīnas. 67% operatīvo transportlīdzekļu ir 7 līdz pat 20 gadus veci, turklāt to nobraukums ir ievērojams – no 300 000 km līdz pat 870 000 km. Pēdējoreiz par valsts finansējumu jauni neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvie transportlīdzekļi tika iepirkti 2005./2006.gadā, taču arī tie šobrīd jau ir sasnieguši savu maksimālo ekspluatācijas laiku un nepieciešama autoparka atjaunošana, lai mediķu brigādes varētu operatīvi ierasties izsaukumos un netiktu kavēta palīdzības sniegšana pacientiem dzīvībai kritiskās situācijās.

 

 

NMP dienesta Vidzemes reģionālais centrs ikdienā vada 32 brigādes, kas izvietotas 23 punktos visā reģionā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri