Valmiera uzvar Latvijas futbola grandu — Skonto FC

- 6.Maijs, 2016

Vēsturisku uzvaru ne tikai Komanda.lv Latvijas futbola 1. līgas čempionātā, bet arī Latvijas futbolā kopumā piedzīvojuši Valmiera Glass FK/BSS futbolisti, kuri aizvakar J. Daliņa stadionā uzvarēja Skonto FC ar 3:0 (2:0).

Lai arī no piecpadsmitkārtējiem valsts čempioniem, kādreizējiem futbola toņa noteicējiem Latvijā  šodien pāri palicis tikai vārds, tas nebūt nemazina valmieriešu 4. maijā J. Daliņa stadionā iespēto. Šo uzvaru pilsētas kvēlākie futbola līdzjutēji gaidīja 20 gadus. Tuvāk par neizšķirtu spēlēs ar skontiešiem valmierieši nekad nebija tikuši. Jāpiebilst, ka Skonto pēdējo reizi Valmierā viesojās 2003. gadā.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm toni laukumā noteica mājinieki. Viņiem i acis kvēlāk dega, i bumba labāk klausīja. Valmieriešu galvenais treneris Gatis Ērglis bija trāpījis desmitniekā arī ar taktikas izvēli un galvenajiem izpildītājiem. Tā jau pašā sākumā no spēles tika izslēgts viesu labās malas uzbrūkošais pussargs Andrejs Perepļotkins, kuru terorizēja Artūrs Pallo ar Kārli Lāci.

No šī flanga arī tika atklāts spēles rezultāts. Spēles 23. minūtē kārtējam uzbrukumam pieslēdzās Lācis, uz kura bumbas centrējumu iepretim tuvējam vārtu stabam atsaucās Pallo, kas meistarīgi ar galvu slaidā lokā bumbu pārcēla pāri vārtsargam, — 1:0. Zīmīgi, ka tieši Artūrs guva pirmos vārtus, — atceramies, ka pirms pāris gadiem viņš nedaudz paspēlēja arī Skonto komandas sastāvā.

Nepagāja ne minūte, kad valmierieši guva otros vārtus. Ātrajā pretuzbrukumā Ralfs Apsītis piespēlēja nepiesegtajam Mārcim Ērglim, kurš acumirklī uz pauzes nolika i vārtsargu, i aizsargu un raidīja bumbu tukšo vārtu tīklā — 2:0.

Puslaika turpinājumā titulētais Skonto tikai noskatījās, kā spēlē pretinieki. Necik pamanāms uzbrukumā nebija arī 42 gadus vecais Vits Rimkus, kā arī talantīgais viesu uzbrucējs Jegors Morozs. Valmieriešu centra aizsargi Kārlis Ozols un Elmārs Sietiņsons ar abiem tika galā nevainojami.

Spēles gaitu īpaši nemainīja arī viesu spēlētāja Viktora Golovizina noraidījums 59. minūtē. Valmiera lieki neriskēja mesties jaunos uzbrukumos, bet Skonto vienkārši nespēja neko izveidot, lai vērstu rezultātu par labu sev. Minūtēm ritot, sanākušie 450 skatītāji jau cits citu sāka apsveikt ar vēsturisko panākumu. Lai sirds drošāka, treknu punktu uz i šai spēlē pielika Ērglis juniors, kurš 90. minūtē skaistā šķērītē pēc Sietiņsona centrējuma bumbu burtiski iedzina Skonto vārtu tīklā, — 3:0.

«Sajūtas pēc uzvaras ir ļoti patīkamas. Kā treneris iepriekš teicis: Skonto vienmēr ir patīkami vinnēt, tas bieži negadās, kā nekā Latvijas futbola flagmanis,» ar emocijām pēc spēles dalījās Mārcis Ērglis. «Jau dienu pirms šīs spēles mani pārņēma tāds pozitīvs noskaņojums. Pārliecība, ka iesim un labi nospēlēsim, bija arī pirms pašas spēles. Prieks, ka šodien bija sanākuši arī tik daudz skatītāju. Paldies viņiem. Abos vārtu guvumos varu pateikties abiem piespēlētājiem. Pirmajā golā man tikai bija jāapspēlē vārtsargs. Otrajā pēc Elmāra piespēles man bija vienkārši jāiesit, tur nebija variantu. Salīdzinājumā ar Rēzekni Skonto, manuprāt, bija spēcīgāki. Rēzekniešiem vairāk nospēlēja šis mājas faktors.»

Arī nākamo, 7. kārtas spēli Valmiera Glass FK/BSS futbolisti aizvadīs J. Daliņa stadionā, kad 14. maijā pl. 14 tiksies ar RTU FC. Turnīra tabulā valmierieši pagaidām ieņem trešo vietu, uzreiz aiz joprojām punktus nezaudējušajām Babītes un Rēzeknes komandām.

SUPERGOLS. Valmierieši titulētos pretiniekus apspēlēja ar stilu. Katrs no gūtajiem vārtiem bija atkārtojuma vērts. Attēlā: Mārcis Ērglis šķērītē pieliek punktu vēsturiskajam panākumam.

Valmiera Glass FK/BSS — Skonto FC 3:0 (2:0)

Vārti: Pallo 23, Ērglis 24’, 90’

Brīdinājumi: Golovizins 39’, 59’, Perepļotkins 41’

Brīdinājumi: Golovizins 59’

Sastāvi: Ribaks (v), Dubro, Sietiņsons, Ozols, B. Bērziņš, V. Jaunzems (89’ Ģērmanis), Lācis, Ērglis (k) (90’+2 Graņics), Pallo (90’+2 Jākobsons), Veinbergs (70’ U. Bērziņš), R. Apsītis (71’ Velme) — Pērkons (v), Pihockis, Balodis (k), Golovizins, Zeņkovs (65’ Dzelzskalējs), Soloveičiks, Jankovskis, Grīnbergs (46’ Krivošeja), Perepļotkins, Rimkus (60’ Sovers), Morozs.

Spēles tiesnesis: Edgars Maļcevs