Valmiera uzvar, Grobiņa klūp

- 1.Augusts, 2017

Komanda.lv 1. līgas čempionāta 13. kārtā pārliecinošu uzvaru J. Daliņa stadionā sestdien piedzīvoja VALMIERA GLASS VIA futbolisti, kuri ar 5:0 (2:0) pārspēja FK Staiceles Bebri. Dienu vēlāk pārsteidzošu zaudējumu (2:3) Preiļos piedzīvoja līdzšinējie turnīra līderi — Grobiņas SC, tā ļaujot valmieriešiem atgriezties turnīra tabulas 1. vietā kā vienīgajiem šajā sezonā bez zaudējumu rūgtuma.

Spēles ar Staiceli valmieriešiem vienmēr bijušas īpaši saistošas, neskatoties uz to, ka uzvaras tajās vienmēr svinējuši lielākās pilsētas pārstāvji, galvenokārt ar ciešajām saitēm šo abu komandu pārstāvju vidū. Arī šajā centrālā ass bija brāļu Jaunzemu cīņa pret dzimto, tēva vadīto Staiceles vienību. Dēli tēvam dāvanas arī šoreiz nedāvāja.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm bija skaidrs, ka viesiem nāksies krietni papūlēties, lai neaizbrauktu no Valmieras bez apkaunojuma. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāteic — lai tā nenotiktu, ļoti parūpējās viesu vārtsargs Andis Kārkliņš. Par to, ka valmierieši uz šo spēli bija noskaņojušies ar vienu domu, liecināja arī viņu taktiskais zīmējums ar trīs aizsargiem. Spēles rezultātu 14. minūtē ar pirmajiem gūtajiem vārtiem pēc atgriešanās Valmierā atklāja Artūrs Bankavs. Pēc ilgstošiem pūliņiem otros vārtus mājiniekiem izdevās gūt, tā teikt, jau ejot puslaikā — 44. minūtē, kārtīgi pacīnoties, pie pirmajiem vārtiem pēc atgriešanās tika arī Niks Savaļnieks.

Otrajā puslaikā valmierieši apgriezienus nenometa un turpināja iesākto — 47. minūtē vēlreiz Savaļnieks, astoņas minūtes vēlāk viņš jau svinēja savu hattriku — 4:0. Vēl pēc septiņām minūtēm tīru pendeli nopelnīja Alvis Jaunzems, bet viņa vārda brālis Alvis Dubovs to nevainojami realizēja — 5:0. Spēles rezultāts varēja arī turpināt augt, ja vien jau pieminētais Kārkliņš nebūtu glābis un viesu aizsargi necīnītos kā zvēri.

Pēc šīs uzvaras un grobiņnieku klupiena Gata Ērgļa trenētajiem nākamā spēle vien nākamās nedēļas nogalē un atkal mājās — 12. augustā pl. 15 J. Daliņa stadionā derbija mačs pret smilteniešiem.

VALMIERA GLASS VIA — FK Staiceles Bebri 5:0 (2:0)

Vārti: Bankavs 14’, Savaļnieks 44’, 47’, 55’, Dubovs 62’ (no 11 m.s.s.)

Brīdinājumi: Pelēkais 61’

Sastāvi: Arnavs (v) (52’ Kučinskis), Sietiņsons, Jākabsons (46’ Veinbergs), Bankavs, A. Jaunzems (72’ Treimanis), V. Jaunzems, Miķelsons, U. Bērziņš (46’ Zvirbulis), Ērglis (k) (57’ Lūsiņš), Savaļnieks, Dubovs — Kārkliņš (v) (90’+1 A. R. Talcis), Kīns, Līsmanis, Nazarovs (70’ Migliņš), Grāveris (k) (70’ Sorokins), Strokšs, I. Talcis (46’ Barkovskis), Pelēkais (82’ Zumbergs), Lapss, Taulavičus, Lazdiņš.

Spēles tiesnesis: Sergejs Vasjkovs

AIZSARGU BIEDS Niks Savaļnieks pamanās gūt vārtus pat visneiedomājamākajās situācijās — attēlā viņa pirmo vārtu guvuma mirklis spēlē ar Staiceli.