21. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Linda, Janīna

Valmiera un novadi Brīvdabas muzeja gadatirgū

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sestdien un svētdien Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā jau 49. reizi notika latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kur individuālā stendā tika popularizēts Valmieras un arī Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu tūrisma piedāvājums.

Valmiera un novadi Brīvdabas muzeja gadatirgū

Abas dienas stenda apmeklētāji varēja iepazīt senos priekšmetus no Valmieras muzeja krājumiem un arī tos izmēģināt. Bija iespēja nogaršot AS Valmieras piens sarūpēto ķimeņu sieru un gardās sukādes no Granberry Beverīnas novadā. Mazākie gadatirgus apmeklētāji varēja izkrāsot katrs savu tautas tērpu.  Šī aktivitāte tapa sadarbībā ar Tautas lietišķās mākslas studiju Valmiera. Stenda apmeklētāji izmantoja iespēju izmēģināt arī Baskāju taku no Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka.

Sestdien interesenti varēja izmēģināt spēles no Beverīnas koka skulptūru labirintiem un parka, kā arī katrs nopīt savu rokassprādzi. Savukārt svētdien mazi un lieli stenda apmeklētāji varēja apskatīt šķirnes trušu audzētavas Mežiņi trusi un darinājumus no trušu vilnas. Interesenti varēja vērot arī paraugdemonstrējumus pīšanā, celošanā (celošana ir īpašs, sens jostu aušanas veids, kur platāku un šaurāku jostiņu aušanai tiek izmantoti īpaši celu dēlīši), savukārt Valmieras muzejs klātesošos priecēja ar kokles spēli.

Stenda apmeklētāji varēja saņemt informatīvus materiālus par tūrisma objektiem un pasākumiem Valmierā un apkārtējos novados, kā arī praktiskus ieteikumus atpūtas plānošanai Valmieras pusē.

VALMIERAS STENDS Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgū.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Jūnijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri