23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Valmierā tiks radītas aptuveni 400 jaunas darba vietas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

„Valmierā ir ļoti laba investīciju vide un ļoti pretimnākoša attieksme, lai atvērtu šeit savu uzņēmumu”, norāda korporācijas „GazEnergoStroi” prezidents Sergejs Čerņins, kurš 24.maijā bija ieradies Valmierā, lai apskatītu Valmieras gaļas kombināta teritoriju, kā arī iepazīstinātu ar uzņēmuma attīstības iecerēm.

"GazEnergoStroi"prezidents Sergejs Čerņins
"GazEnergoStroi"prezidents Sergejs Čerņins

S.Černiņš apstiprināja, ka plāno atjaunot Valmieras gaļas kombināta darbību un saglabāt uzņēmuma zīmolu, kā arī paralēli attīstīt 3 līdz 4 inovatīvus uzņēmumus, kas darbotos augsto tehnoloģiju jomā. Investors, iepazīstoties ar gaļas kombināta teritoriju, atzinīgi novērtēja ieguldīto darbu, lai atbrīvotu teritoriju no ēkām, kas iepriekš bija avārijas stāvoklī, tādējādi paverot vietu un iespējas jau drīzumā uzsākt celtniecības darbus. Paredzams, ka celtniecības darbi varētu tikt uzsākti šī gada beigās vai nākamā gada sākumā, kad būs apstiprināts uzņēmuma biznesa plāns. Ja viss noritēs kā plānots, tad jau 2014. gada beigās uzņēmums varētu uzsākt darbu. Investors ir aprēķinājis, ka pie sākotnējiem ražošanas apjomiem uzņēmumā kopumā varētu tikt nodarbināti 400 darbinieki (apmēram 200 gaļas kombinātā un 200 citos uzņēmumos) – galvenokārt valmierieši un Valmieras apkārtnē dzīvojošie, kuri ir ieguvuši atbilstošu kvalifikāciju, darbojoties bijušajā gaļas kombinātā. Tāpat viņš atzinīgi novērtēja faktu, ka Valmieras Profesionālajā vidusskolā tiek sagatavoti atbilstošas izglītības speciālisti, kas nākotnē varēs papildināt gaļas kombināta darbinieku rindas.

„Sākotnēji uzsāksim darbu ar nelielu jaudu – līdz 20-30 tonnām diennaktī, bet pakāpeniski plānojam produkcijas apjomus palielināt, sasniedzot 100 vai vairāk tonnas diennaktī. Vispirms ir nepieciešams uzsākt darbu, atrast savu vietu tirgū un, atbilstoši pieprasījuma pieaugumam, palielināt produkcijas apjomu”, stāsta S.Čerņins. Viņš arī norāda, ka daļa produkcijas nonāks Latvijas tirgū, taču pamatā to plānots eksportēt uz Krieviju, kur, neraugoties uz nopietno konkurenci šajā jomā, Latvijā ražotie produkti tiek augstu vērtēti savas kvalitātes dēļ. Tāpat viņš atklāj, ka ir bijušas sarunas arī ar lielu Krievijas agrofirmu par iespējām to produkciju sagatavot un fasēt Latvijā, kamēr Valmieras gaļas kombināts atrodas darbības sākotnējā fāzē. Investors norādīja, ka priekšroka viennozīmīgi tiks dota vietējiem gaļas lopu ražotājiem.

S.Čerņins pauž apņēmību uzņēmumā ieviest tikai jaunākās tehnoloģijas, lai uzņēmuma darbība būtu videi draudzīga: „Varu Jums apgalvot, ka Valmieras iedzīvotājiem par nepatīkamu smaku nebūs jāuztraucas. Mēs neplānojam šeit utilizēt produkcijas pārstrādes atlikumus. Uzņēmums darbosimies ar modernākajām tehnoloģijām un nepatīkamas smakas neradīsies. Mūsu ražošana būs zaļa un ekoloģiska.”

2013. gada aprīlī korporācija "GazEnergoStroi" pabeidza Valmieras gaļas kombināta iegādes darījumu. Valmieras gaļas kombināts ir bankrotējis uzņēmums ar plašu teritoriju - aptuveni 20 hektāru platībā, no kuriem 16 hektāri pāries kompānijas īpašumā, bet pārējie 4 hektāri būs ilgtermiņa nomā. Kopējā ēku platība, kas atrodas uzņēmuma teritorijā, ir vairāk nekā 100 tūkstoši kvadrātmetru.

2012. gadā korporācijas "GazEnergoStroi" apgrozījums bija 1 miljards dolāru.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri