Valmiera sezonu iesāk ar uzvaru

- 21.Aprīlis, 2017

Lieldienu brīvdienās, aizvadītās nedēļas nogalē, startējusi Latvijas futbola federācijas Komanda.lv 1. līgas jaunā sezona. VALMIERA GLASS VIA futbolisti pirmo čempionāta spēli izspēlēja viesos — Jēkabpilī, kur ar 3:1 (0:0) pārspēja FK Jēkabpils/JSC.

Pirmā spēle kā jau pavasarī vēl tālu no valmieriešu potenciāla virsotnes. Līdzīgi var teikt arī par jēkabpiliešiem, kuru rindās gan maz no pilsētas iedzimtajiem — šogad komandā novākti (nez ar kādu mērķi?) krietns pulks viesstrādnieku, arī viņi vēl stostās saspēles ceļa pašā sākumā. Lai vai kā, tālu no rezultāta atklāšanas pirmajā puslaikā nebija mūsējo kapteinis Mārcis Ērglis, kura bumbas raidījums atsitās pret vārtu stabu.

Otrajā puslaikā momenti attīstījās straujāk. Tā 55. minūtē rezultātu pēc Dmitrija Kuzmina (pērn šīs līgas rezultatīvākais spēlētājs (37 vārti), pārstāvot Tukumu) sitiena atklāja laukuma saimnieki. Atbildes gājienu valmierieši pasniedza līdz ar Vaira Velmes uznākšanu laukumā 72. minūtē. Tieši Vairis minūti vēlāk pēc Valta Jaunzema centrējuma un cīņas otrajā stāvā ar galvu bumbu raidīja jēkabpiliešu vārtos — 1:1. Četras minūtes vēlāk skaistā stilā ar slaidu sitienu pāri vārtsargam atzīmējās arī pirmo vārtu līdzautors Jaunzems — 2:1. Pēc šī notikuma sekoja jēkabpiliešu nonākšana mazākumā, līdz ar to īpaši apgrūtinot savas iespējas uz atspēlēšanos. Vēl vairāk, pāris minūtes pirms pamatlaika beigām jēkabpiliešu spēlētāju neizskaidrojamo darbību rezultātā savus otros vārtus spēlē guva Velme, uzstādot gala rezultātu — 3:1.

Jau šosestdien mūsu futbolistiem priekšā kaimiņpilsētu derbijs — pl. 14 Tepera stadionā Smiltenē spēle pret FK Smiltene/BJSS. Par valmieriešu gatavību un mērķiem šajā sezonā kādā no nākamajiem numuriem, sak’, lai puikas aposta jaunā čempionāta aprises un tad izdara spriedumus.

VALMIERA GLASS VIA FK Jēkabpils/JSC 3:1 (0:0)

Vārti: Velme 73’, 88’, V. Jaunzems 76’ — Kuzmins 55’

Brīdinājumi: A. Jaunzems 71’ — Simonovs 7’, Peņkovskis 30’, Lapkovskis 45’+1,            Kuplovs-Oginskis 63’+79’

Noraidījumi: Kuplovs-Oginskis 79’

Sastāvi: Arnavs (v), Dubro (Lūsiņš 61’), Sietiņsons, Jākabsons, Cipe (Kramēns 90’+1), V. Jaunzems (Zvirbulis 90’+1), A. Jaunzems (Migla 90’+1), Miķelsons, Ērglis (k), Pallo, U. Bērziņš (Velme 72’) — Višņevskis (v), Peņkovskis (k)(V. Lapkovskis 80’), Gospodarjovs (Kozlovs 55’), Kuplovs-Oginskis, Zeps, Tamilovičs (Morozs 67’), I. Lapkovskis, Simonovs, Čerevko, Halimons, Kuzmins (Lebedevs 76’).

Spēles tiesnesis: Andris Utināns