16. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Lida, Lidija

Valmiera sāk īstenot attīstības budžetu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

25. janvārī Valmieras pašvaldības dome apstiprināja šī gada budžetu. Īsi pēc tam ar to tika iepazīstināti mediju pārstāvji.

Valmiera sāk īstenot attīstības budžetu

Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS šīgada budžetu nosauca par attīstības budžetu. Tam arī ir reāls pamats, jo ar valsts līdzfinansējumu pilsētā iespējams īstenot vairākus lielus projektus. Tiek pabeigta peldbaseina būvniecība, taps BMX trase, sāksies Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcija un vieglatlētikas manēžas būvniecība. Valsts līdzfinansējums ievērojami iespaido pašvaldības budžetu, ļaujot atvēlēt salīdzinoši vairāk līdzekļu atpūtai, kultūrai, reliģijai. Šogad reāli sākas Eiropas fondu līdzekļu apguve. Realizējot vairākus lielus projektus, Valmieras pašvaldība turpinās pagājušajā gadā aizsākto praksi — kamēr tiek gaidīts Eiropas finansējums, aizņemsies naudu un jau sāks rīkoties, šādā veidā paātrinot projektu īstenošanu.

Lielie projekti saistīsies ar lieliem izaicinājumiem, jo Eiropas fondi vērsies vaļā vienlaikus visā valstī, līdz ar to paredzamas problēmas ar būvnieku jaudām. Šajā ziņā pozitīvi vērtējams, ka vairāki iepirkumi jau beigušies, tostarp ielu projektiem, arī stadiona vieglatlētikas manēžai. Līgums ar būvniekiem noslēgts arī par dienesta viesnīcas izbūvi Ausekļa ielā. Konkursi izsludināti divu skolu — Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Viestura vidusskolas — rekonstrukcijai. Vairāki iepirkumi gan vēl priekšā.

Šogad tiks veidots Leona Paegles ielas savienojums ar apvedceļu. Liels izaicinājums saistīsies ar ielu infrastruktūru — vairāk nekā desmit kilometri tiks asfaltēti vai atjaunoti, grantētajās ielās notiks divkāršā virsmas apstrāde. Uzlabojumi skars arī trotuārus.

Interesants divu gadu projekts būs Gaujas krasta promenādes izbūve posmā no krācēm līdz dzelzceļa tiltam. Arī pats tilts šogad, piesaistot Eiropas līdzfinansējumu, tiks ievērojami uzpucēts. Pamata infrastruktūra Gaujas krastā pamazām tiks apaudzēta, īstenojot citas interesantas idejas.

2008. gadā, ekonomiskās krīzes laikā, sociālais dienests tika pārcelts uz pašvaldības ēku Lāčplēša ielā, taču pašlaik netiekot nodrošināta pareiza un kvalitatīva Sociālo lietu pārvaldes darbība, jo esošajās telpās nav iespējas individuālām sarunām ar katru klientu. Bez tam daļa iedzīvotāju, kuriem nepieciešama sociālā palīdzība, nespējot pārvarēt kautrību un atnākt uz pašvaldību, baidās tur satikt pazīstamus cilvēkus.

PĀRMAIŅAS gaidāmas arī Georga Apiņa ielā 12. Pēc ēkas pārbūves tajā atradīsies arī pašvaldības sociālo lietu pārvalde un bāriņtiesa. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

kocēnu kapi

Tik žēl ka tik plašā darbu klāstā neatrodas laiks un nauda Kocēnu kapu stāvlaukuma sakārtošanai. Pēc lietus pie kapiem var piebraukt tik ar laivu, puse stāvlaukuma ūdenī un tādā nopietnā. Pat ja bēriniekiem vajag tikt uz tualeti, tad ar akrobāta veiklību mēģinot uzlekt uz apmales, kas nevar uzlekt, tas brien pa zālāju, kur kājas dubļos stieg..... Laikam jau dominiekiem nav tuvinieki šajos kapos, vai arī nekopj piederīgo kapus, citādi tak kāds zinātu par situāciju...

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri