25. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala

Valmierā pie Kultūras centra notiks radošā darbnīca „Šķiro pārstrādei!”

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

31. maijā plkst. 16.00 Valmierā, laukumā pie Kultūras centra, sociālās kampaņas „Nav atkritumu – ir jaunas iespējas!” ietvaros notiks radošā darbnīca ŠĶIRO PĀRSTRĀDEI! Kampaņu organizē biedrība „homo ecos:” sadarbībā ar „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju”.

Valmierā pie Kultūras centra notiks radošā darbnīca „Šķiro pārstrādei!”

Darbnīcas laikā no PET pudelēm tiks veidoti dažādi mākslas objekti un sadzīves priekšmeti. Piedalīties aicināts ir ikviens – dalība pasākumā ir bez maksas.

„Šķiro pārstrādei!” ir viens no pieciem pasākumiem, kas maija pēdējā nedēļā, sadarbībā ar vairākām nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem un pašvaldībām, norisināsies visā Latvijā.

Kampaņas „Nav atkritumu – ir jaunas iespējas!” vēstījums ir vienkāršs: mainot savus ikdienas ieradumus – labojot, pārveidojot, šķirojot, lai pārstrādātu, un lietojot vēlreiz – ikviens iedzīvotājs spēj būtiski samazināt poligonā nonākošo atkritumu daudzumu.

 

„Cilvēka darbības ietekme uz apkārtējo vidi ir liela, un atkritumu poligoni ir daļa no šīs vides, labi saredzams „nospiedums” Latvijas dabā. Tāpēc katram no mums ir svarīgi darīt visu, lai poligonā nonāktu pēc iespējas mazāk atkritumu,” uzsver Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (ZAAO) valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais, „arī ZAAO kā uzņēmums dara daudz, lai sekas, ko atkritumu noglabāšana nodara dabai, būtu pēc iespējas mazākas. Mēs attīrām notekūdeņus, savukārt poligona biogāzes pārvēršam elektroenerģijā. PETu, tetrapakas, kartonu, metālu un skārda bundžas, pudeļu un logu stiklu, polietilēna plēvi, cietās plastmasas izstrādājumus, skābbarības ruļļu plēvi un citus materiālus nododam tālāk otrreizējai pārstrādei. Domājam arī par to, kā nākotnē biogāzi izmantot kā alternatīvu un videi draudzīgu degvielu ZAAO autotransporta uzpildei.”

Katrs no pasākumiem Latvijā atbilst citai „zero waste” jeb „bez atkritumiem” tēmai, kopā aptverot piecas: samazini, lieto vēlreiz, šķiro pārstrādei, salabo un pārveido.

Kampaņas ietvaros ir izveidots blogs www.bezatkritumiem.lv un maija pēdējā nedēļā piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Valmierā un Rēzeknē notiks pieci dažādi ar kampaņas tēmu saistīti pasākumi.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri