24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Valmierā ierodas ārvalstu studenti

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sākoties rudens semestrim, studijas Vidzemes Augstskolā (ViA) uzsāks 14 ārvalstu studenti no Beļģijas, Vācijas, Spānijas, Nīderlandes, Portugāles un Kazahstānas.

Valmierā ierodas ārvalstu studenti

Studenti ViA ieradās Erasmus+ programmas, kā arī starpinstitucionālās sadarbības ietvaros, un studēs dažādās studiju programmās, apgūstot ne vien izvēlētos studiju kursus, bet arī latviešu valodu un kultūru.

Šo gadu laikā ViA ir izveidots plašs sadarbības tīkls. Tajā pārstāvētas vairāk nekā 100 augstskolas no 40 valstīm, un šis skaitlis ar katru gadu pieaug.

Vidzemes Augstskolas starptautisko projektu vadītāja atzīst, ka tendence paliek nemainīga. «Pie mums regulāri brauc studenti no dažādām valstīm, retāk no Vācijas un Beļģijas. Priecājamies, ka šajā semestrī ViA tiks pārstāvētas arīšīs valstis.» Tāpat, pamatojoties uz ViA noslēgto starpinstitucionālās sadarbības memorandu, šajā semestrī ViA uzņem studentus no Kazahstānas.

Pirmajās dienās studenti tiek iepazīstināti ar augstskolu, Valmieru un tās apkārtni, piedaloties ekskursijās, lekcijās un studentu organizētos pasākumos. Ārvalstu studenti kopā ar mentoriem — Vidzemes Augstskolas studentiem, piedalīsies arī starptautiskajā uzkodu vakarā, ViA Debašu kluba un improvizācijas teātra «ViAGars» organizētajās aktivitātēs, kā arī tuvāk iepazīs cits citu «Jautājumu — atbilžu» vakarā.

Tāpat visu augustu un septembri Vidzemes Augstskolā Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijā asociētā profesora Arņa Cīruļa vadībā Erasmus+ programmas ietvaros darbojas praktikants Eray Akdemir no Adnan Menderes Universitātes Turcijā.

Vidzemes Augstskolā ievērojamākais ārvalstu apmaiņas studentu pieaugums pēdējos gados ir no Francijas, Spānijas, Nīderlandes, Portugāles, Gruzijas, Kazahstānas, Moldovas u.c. valstīm.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri