Valmiera Glass/ViA — LBL2 pusfinālā!

11.Aprīlis, 2017

Piektdienas vakarā Valmieras 5. vidusskolas zālē izšķirošo trešo cīņu par iekļūšanu LBL2 pusfinālā aizvadīja Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti. Pirmajās divās spēlēs pie panākumiem bija tikuši laukuma saimnieki — Valmierā vidzemnieki bija uzvarējuši ar 77:74, toties otrajā mačā Ogre/Kumho Tyre-2 bija revanšējusies ar 74:63.

Valmiera Glass/Vidzemes AugstskolaOgre/Kumho Tyre-2 81:47 (18:12, 24:17, 20:11, 19:7)

Mājinieki sava laukuma priekšrocības izšķirošajā cīņā prata izmantot maksimāli. Panākuši vērā ņemamu pārsvaru jau pirmajā puslaikā, otrajā viņi ogrēniešu uzbrukumus apstādināja gandrīz pavisam! Viesu līderiem krājās piezīmes, taču līdzvērtīgas maiņas neļāva īsais rezervistu soliņš, kamēr Roberts Zeile savējos spēlētājus varēja mainīt atbilstoši katrai spēles situācijai. Jāuzteic mūsējo rezervisti, kuri spēja starta piecnieka gūtajiem 46 punktiem pievienot būtiskus 35. Rezultātā komandai vēl nebijis panākums —  iekļūšana LBL2 četru labāko komandu vidū!

Mājiniekiem šajā mačā rezultatīvākie bija: Toms Kohanovs 17+6AB+5RP+2BM+3 kļūdas, Jānis Engers 14+4AB+4RP+2PB+1BM+3 kļūdas, Oto Grīnbergs 12+11AB+4RP un Māris Riekstiņš 12+3AB.

Mirkli pēc vēsturiskās uzvaras komandas galvenais treneris Roberts Zeile: «Tik augstu LBL2 vēl neesam bijuši, šis ir pirmais pusfināls! Sākām ar LBL3, tikām LBL2, kur līdz šim vienmēr ceturtdaļfinālā paklupām, šī ir pirmā reize, kad esam pusfinālā. Manuprāt, šodien visu izšķīra tas, ka mums bija garāks soliņš. Viņiem varbūt pietrūka spēka, jo šī bija trešā spēle sešās dienās, un varēja just, ka abas komandas ir daudz lēnākas. Visiem kaut kādas mikrotraumas, visiem kaut kas sāp... Mūsu komandā no desmit spēlētājiem seši bija palikuši veseli: Eglītim spēlēt neļāva smadzeņu satricinājums, Apsītis bija nedēļu noslimojis, Grīnbergam pirmajā spēlē celis. Arī Ermansons studentu līgas finālmačā muguru satraumēja un šodien nemaz nedrīkstēja spēlēt, taču pāris minūtes mača beigās arī viņu uzlaidām laukumā, lai sajūt spēles garšu. Pusfinālā mūsu pretinieks būs LBL2 regulārās sezonas uzvarētājs basketbola klubs Ķekava

Atliek vien novēlēt Robertam un viņa vadītajai komandai šo jau studentu līgā apzeltīto basketbola pavasari tāpat turpināt arī LBL2 pusfinālā!

CEĻĀ uz grozu un uz pusfinālu studentu komandas līderis Oto Grīnbergs. Emīla Vanaga foto