16. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs

Valmiera forumā Dānijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

27. aprīlī Dānijā, Vejles pilsētā, Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Vecā forumā «Reemigrācija — vakances un izaicinājumi» iepazīstināja Dānijas latviešus ar Valmieras piedāvātajām iespējām.

FORUMA DALĪBNIEKI NO LATVIJAS. Publicitātes foto
FORUMA DALĪBNIEKI NO LATVIJAS. Publicitātes foto

«Forumu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība Dānijā sadarbībā ar Latvijas Republikas (LR) vēstniecību Dānijas Karalistē un Latviešu — dāņu biedrību. Forums ar mērķi sniegt informāciju par aktuālo situāciju Latvijā, pārrunāt Dānijas latviešu intereses un vajadzības, kā arī iepazīstināt ar sadarbības iespējām biznesa jomā norisinājās pirmo reizi.

Forumu atklāja LR vēstniece Dānijas Karalistē Alda Vanaga, kura nāk no Valmieras. Vēstniece uzsvēra, ka patiesi priecājas par Dānijas latviešu pilsonisko aktivitāti, atklājot, ka dzirdējusi daudz atzinīgus vārdus par latviešu atbildīgo attieksmi pret uzticēto darbu un norādīja, ka katrs latvietis, kurš dzīvo un strādā Dānijā veido tēlu par mūsu valsti kopumā. LIAA pārstāvniecības Dānijā vadītājs Gints Norlinds iepazīstināja ar Dānijas uzņēmumu interesi un aktivitāti Latvijā. Savukārt Latviešu — dāņu biedrības valdes pārstāvji Inga Pučure, Raivis Orba un Vineta Urtāne iepazīstināja ar Vejles latviešu sabiedriskajām aktivitātēm.

Valmieras pārstāve Līga Vecā iepazīstināja klātesošos ar Valmieru — pilsētas uzņēmumiem, infrastruktūru, esošajiem un plānotajiem projektiem, izglītības iespējām, pastāstīja par sporta un atpūtas iespējām, un iecerēm mājokļu pieejamības veicināšanā. Dānijas latvieši tika aicināti piedalīties vairākos pasākumos Valmierā, tai skaitā latviešu un diasporas jauniešu nometnē, kas notiks šovasar Valmierā, kā arī Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā, kas Valmierā norisināsies 21. un 22. novembrī. Forumā piedalījās arī vairāki bijušie valmierieši, kuri pauda patiesu interesi par iespēju atgriezties Valmierā. Viņi saņēma atbildes uz praktiskiem jautājumiem par bērnu pieteikšanu bērnudārzā un darba iespējām. Savukārt latviešu studenti Dānijā izrādīja lielu interesi par prakses iespējām uzņēmumos Latvijā un Valmierā. Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Vecā atzina, ka dalība forumā bija nozīmīga, jo nodibināti vērtīgi kontakti un gūts priekšstats par cilvēku sajūtām un pārdomām par dzimto zemi un Valmieru, kas palīdzēs darbā, domājot un plānojot pasākumus, kas veicinātu cilvēku atgriešanos Latvijā un Valmierā.

Forumā piedalījās Latgales un Zemgales reemigrācijas koordinatori, kā arī pārstāvji no Jelgavas, Liepājas un Smiltenes. Klātesošie uzklausīja arī vairāku uzņēmumu prezentācijas, kas piedāvā Latvijā darbu cilvēkiem ar dāņu valodas zināšanām,» informē Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja Kristīne Melece.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Maijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri