23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Valmierā atklās tīrības telpu „Mazgāmuti”

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Otrdien, 20.novembrī pl.15:00 biedrības „Kristīgais žēlsirdības centrs” telpās Stacijas ielā 26, Valmierā notiks tīrības telpas „Mazgāmuti” svinīga atklāšana, kurā piedalīsies arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis. Projekta ietvaros izbūvēta atsevišķa telpa, kurā centra apmeklētājiem, kuri dzīvo mājokļos bez ērtībām, būs iespējams ieiet dušā, izžāvēt matus un izmazgāt līdzpaņemto veļu.

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība
Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Par to, kā tapa ideja izveidot šādu tīrības telpu, stāsta biedrības valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko: „Biedrības cilvēkiem radās doma par darbības robežu paplašināšanu,  piedāvājot saviem klientiem - maznodrošināto ģimeņu bērniem nomazgāties pašiem un izmazgāt arī savas drēbes, bet galvenais, lai tās  varētu arī izžāvēt. Mūsu labās domas materializējās - pavasarī  mūsu  draugs  no  Vācijas, Rudigers  von  Srēdera kungs stāstīja par savu jauno projektu: Šveices pilsētā Tūnā  iedzīvotāji piedalīsies akcijā , kuras laikā tiks vārīta zupa, bet ienākumi  tiks pārskaitīti Valmieras  bērnu labdarības virtuvei, ja vien saziedotie līdzekļi tiek izlietoti kādam labam sociālam mērķim. Mums mērķis jau bija! Pēc pāris mēnešiem Valmieru apmeklēja Giterslo apriņķa koordinators sadarbībai ar Valmieru un novadiem Valmierā Joahims Švolovs, kurš nodeva ziedojumu no ietekmīgā vācu uzņēmēja Gerharda Vēbera, (modes zīmols Garry Weber). Tajā laikā pilsētas pašvaldībā jau bija pieņemts lēmums par ziedojuma piešķiršanu bērnu zupas virtuvei. Atlika tikai atrotīt piedurknes un ķerties pie darba! ”

Biedrības valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko piebilst: „Biedrības vārdā saku paldies  Šveices  pilsētas  Tūnas iedzīvotājiem,  kuriem sirdī ir mīlestība palīdzēt   bērniem  kādā tālā Latvijas  pilsētiņā, paldies   mūsu ilggadējam draugam Rūdigeram  von Srēdera kungam,  kurš  zupas virtuvē realizējis savu jau piekto  projektu un kurš katru gadu apciemo  savus draugus  Latvijā,  arī Valmierā, protams. Valmieras pilsētā pašlaik ir populāra kāda dzejnieka divrinde:Tas spēks, ko neredz pilienā, Top liels un varens kopumā! Pilnā mērā tas attiecināms arī uz mūsu biedrības darbu un rezultātiem.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri