20. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Made, Irbe

Vairāk par 500 eiro vērta... panna

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nesen man bija ekskluzīva iespēja pabūt Latvijas Bankas naudas glabātavas ēkā, kur, iespējams, pati interesantākā vieta ir naudas ekspertīzes laboratorija. Šoreiz par to, kā un kur cilvēki mēdz glabāt naudu ārpus bankas un kādas problēmas tāpēc nākas risināt naudas ekspertiem.

Vairāk par 500 eiro vērta... panna

Lūk, daži amizanti naudas stāstiņi, ar kuriem iepazīstina naudas zīmju eksperts ar 20 gadu darba stāžu ANDRIS TAURIŅŠ:

«Pa šiem gadiem man iznākusi saskarsme ne tikai ar viltoto naudu, bet arī ar bojāto naudu. Jo cilvēki regulāri tādu mums nes. Acīmredzot viņi izlēmuši, ka bankā glabāt naudiņu nav droši, tāpēc izvēlas drošākas vietas. Nu, kas tās varētu būt par drošākām vietām? Piemēram, cepeškrāsnis, kāpostu mucas... Tā nu viņi nāk pie mums ar visai interesantiem tekstiem, tiesa, diezgan bieži tas notiek tad, kad Mēness debesīs ir apaļš un spožs. Izrādās, ka Mēness ietekmē arī naudu...

Klasisks gadījums ir vēl no lata laikiem, kad kāda pensionāre bija glabājusi naudu virtuvē starp divām grīdas linoleja kārtām. Kad nu viņai naudiņu ievajadzējās, izrādījās, ka pēc kārtējiem kanalizācijas plūdiem mitrums sabojājis šo naudaszīmi, tā bija pielipusi pie vienas linoleja kārtas. Labi, ka cilvēks bija saprātīgs, izgrieza to linoleja gabalu ar visu latu zīmi un nāca uz banku šo naudu mainīt... Mēs apskatījāmies, ka naudas zīmei redzams gan metāliskais diegs, gan numurs, tāpēc šo naudas zīmi pensionārei apmainījām. Galu galā — vairāk par pusi tur bija, numurs ir, kāpēc lai nemainītu? Atnesto naudas zīmi gan no linoleja nevarēja atdalīt, tā tika iznīcināta kopā ar linoleju.

PĀRPALIKUMS BANKOMĀTĀ. Lūk, banknotes, kuras Salacgrīvā pārdzīvojušas bankomāta apstrādi ar autogēnu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
23. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri