Vaidavas triatlonā uzvar Gajevskis un Pastare

5.Jūlijs, 2018

Sestdien Vaidavā notika tradīcijām bagātās triatlona sacensības Vaidavas triatlons 2018.

Par uzvarētājiem Vaidavas standarta distancē, kurā bija jāpeld 0,9 km, jābrauc ar riteni 33 km un jāskrien 8 km, uzvarēja daugavpilietis, DTC Jaunība pārstāvis Artjoms Gajevskis (1:40.23), bet sieviešu konkurencē uzvara, kas daudziem bija pārsteigums, tika olimpietei — soļotājai Agnesei Pastarei (1:56.48).

Agnese ir piemērs, ka sportisti, kas sasnieguši labus rezultātus savā pamata sporta veidā, piekrītot izaicinājumam, gūst labus panākumus arī triatlonā. Pēc finiša Agnese atzina, ka uzvara ir nākusi grūti, īpaši grūta bijusi skriešana uzreiz pēc riteņbraukšanas.

Vīriešu distancē izrāvienu peldēšanā izdarīja Artjoms Gajevskis un to arī noturēja līdz finišam. Kā pēc finiša izteicās otrās vietas ieguvējs Artis Dāvidnieks,  Artjomam peldēšanā izdevās tik liels izrāviens, kuru pēcāk nebija iespējams sadeldēt.

No mūspuses triatlonistiem augstākās vietas — septītā Jānim Ozoliņam (1:47:56), astotā Jānim Bērziņam (1:48:29) un 24. Jurim Gudēvicam-Liepiņam (2:03:08).

Stafešu komandām pirmo no otrās vietas šķīra nieka 19 sekundes. Uzvaru izcīnīja komanda NEIRO (1:47,08), 2. vietā ierindojās Vidzemes Mērnieks/Dako Ziemeļvidzeme (1:47,27), 3. vieta Joker (1:57,38) rēķinā.

Kuplāk pārstāvētajā triatlona grupā (0,45 km peldēš.+22 km velo+4 km skrēj.) 101 dalībnieka starpā uzvaru svinēja vēl viens daugavpilietis Danila Proščinko (DTC Jaunība, 0:58:55), kurš tikai par 11 sekundēm bija pārāks pār valmierieti Savēliju Suharževski. Kopējā ieskaitē šajā grupā 10. vieta arī Savēlija brālim Matvejam (1:06:14). Labāko divdesmitniekā arī Juris Jansons (16.v., 1:08:08) un Edgars Kokorevičs (18.v., 1:09:18). Starp dāmām uzvarēja rīdziniece Lāsma Ozola (1:13:50).