13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Vai viegli būt deputātam?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši meklē atbildes Strasbūrā

Novembra pēdējā nedēļā 24 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas vispārizglītojošā virziena (dabaszinātniekiem un matemātiķiem citi izaicinājumi, lai gan līdzi bija arī viens dabaszinātnieks) skolēni mācījās ārpus skolas telpām — kā tagad saka, dažādas dzīves pratības — no svešvalodu lietošanas (ak, kā noderēja vācu valoda, lai krietni nokaulētu ieejas maksas cenu Drēzdenes muzejos) līdz pratībai būt atbildīgiem (tostarp pašiem piecelties, būt pie brokastu galda plkst. 6.45 un noteiktajā laikā autobusā).

Vai viegli būt deputātam?

Skolotāju Evijas Kārkliņas un Māras Gavares jau trešoreiz izvēlētais veids, kā nokļūt Strasbūrā — ne lidojot, bet taupīgi lietojot Eiropas Parlamenta (EP) piešķirtos līdzekļus braucienam ar autobusu uz Strasbūru — atkal radīja iespēju redzēt virkni kultūras objektu, par kuriem vēl runāt vēstures, fizikas u.c. stundās.

Manuprāt, trīs saviļņojošākie brīži «Euroscola» projekta īstenošanas laikā bija: 1) brīdis, kad pēc daudzkārtējām diskusijām un mēģinājumiem (kādam pat nākoties atteikties no jau izdarītā) bija tapusi spēle — katra dalībnieka lielāks/mazāks devums bija vērties sataustāmā, redzamā rezultātā (kā jau pēc brauciena atzina Daniels Ozols, komandas darbam ir liela nozīme gala rezultātā); 2) pēdējā mācību diena, kad klase uzzināja, ka brauksim novembrī uz Strasbūru; 3) pirmie satrauktie brīži EP plenārsēžu zālē deputātu vietās blakus tādiem pašiem citu valstu jauniešiem.

LENORAS ANNAS GORSKAS JAUTĀJUMS EP deputātei  acīmredzami ieinteresējis apkārtējos.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Decembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri