18. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Vai skaņas piepilda dzīvi?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Pigmalions» nav nekas svešs. Šo stāstu atpazīst puse pasaules, jo Bernarda Šova darbs rādīts uz teātru skatuvēm, izdzīvots mūziklos un kinolentēs. Valmieras teātrī «Pigmalionu» iestudējis Varis Brasla.

Vai skaņas piepilda dzīvi?

Ekscentrisks fonētikas profesors Higinss ir pārliecināts par to, ka nav nekā svarīgāka par pareizu izrunu, pareiziem svelpeņiem un patskaņiem, bet dienas sagriežas kājām gaisā, kad viņš satiek puķu pārdevēju Elīzu Dūlitlu no dziļas provinces un mēģina meiteni padarīt par smalku sabiedrības dāmu.

Vara Braslas jauniestudējuma «Pigmalions» stāsta pamatā ir īru rakstnieka Džordža Bernarda Šova tāda paša nosaukuma luga, un zināms, ka, to rakstot, autoram bijis nopietns uzdevums: pievērst 19. gadsimta angļu sabiedrības uzmanību fonētikas jautājumiem. Viņš cīnījās, lai tiktu radīts alfabēts, kas atbilstu angļu valodas skaņām labāk nekā pastāvošais alfabēts un atvieglotu angļu valodas mācīšanos, taču Šovs nebūtu Šovs, ja arī to nepasniegtu savā ironiski komiskajā manierē.

Un tieši šo manieri un pašu notikumu, kas pielīdzināms sapņainam pelnrušķītes stāstam, arī saglabājis režisors un aktieru ansamblis, komēdiju spēlējot Valmieras teātra skatītāju priekam.

ROMANTISKA KOMĒDIJA, kas savā vienkāršībā aizkustina skatītājus un liek dzīvot līdzi. «Pigmalionā» galvenajās lomās Elīna Hanzena, Tālivaldis Lasmanis un Jānus Johansons. Matīsa Markovska foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
4. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri