Uzvarai pietrūka loģisku uzbrukumu

9.Janvāris, 2018

Žēl, bet sestdien Olybet LBL čempionāta mačā Jēkabpilī Valmiera/ORDO pēdējās minūtēs nenoturēja sūri grūti izcīnītu 5 punktu pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu cīņā pret principiālajiem pretiniekiem.

BK JēkabpilsValmiera/ORDO 67:63 (15:12, 15:14, 15:21, 22:16)

Viesiem palīgā bija ieradušies abi Baltijas kausa izcīņas uzvarētāji U-18 izlases sastāvā Miška un Vīksne, ierindā bija arī Elksnis. Mājinieku rindās savukārt bija parādījies vēl trešais leģionārs — baltkrievu centrs Vikentjevs, kurš basketbola zinībās skolojies Ventspilī un kura ieguldījums izrādījās ļoti būtisks.

Pirmais puslaiks pagāja sasprindzinātā cīņā, kur valmierieši, pateicoties Iļjina pārliecinošai spēlei uzbrukumā, turēja līdzi lūšiem, pēc 20 minūtēm ļaujot jēkabpiliešiem būt priekšā tikai 4 punktus — 26:30. Tiesa, ar punktu gūšanu mūsu jauniešiem nesekmējās, tos gandrīz visus sameta pieredzējušie vīri Iļjins (14 punkti), Kaufmanis un Elksnis (pa 5 punktiem).

Otrā puslaika startā mājinieki pēc Vītiņa trejača aizbēga līdz plus 10 (39:29) un tad 4 minūšu laikā saņēma... nokdaunu 16:2, ko ar tālmetienu pabeidza Elksnis, panākot jau 45:41 viesu labā. Otro ceturtdaļu ar 2 punktu pārsvaru pabeidza valmierieši — 47:45.

34. minūtē Kanbergs ar trejaci panāca neizšķirtu (52:52), tomēr 36. minūtē otrajā puslaikā rezultatīvi spēlējošais Kaufmanis panāca 5 punktu pārsvaru viesiem — 59:54. Te nu, manuprāt, mūsējie neprata izmantot mājinieku sagādātās priekšrocības — jau ceturtās ceturtdaļas viducī sasniegto piezīmju normu. Tā vietā, lai mūsu komandas labākie snaiperi caurgājienos meklētu kontaktus ar sedzējiem un iespējas izpildīt soda metienus, valmierieši turpināja uzbrukt no pustālas un tālas distances. Metieni garām Elksnim, Kaufmanim un Hāzneram, bet divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Kanbergs jau liek uzgavilēt mājiniekiem — 60:59. Kaufmanim atkal trejacis garām, uz Virša tādu pašu gājienu ar samocītu un neprecīzu pustālo metienu palēcienā atbild Elksnis. Jāspēlē 94 sekundes, kad piekto piezīmi uzbrukumā saņem Vītiņš. Kaufmanis beidzot sameklē sedzēju caurgājienā un trāpa abus soda metienus — 61:60. Pēc viesu apspriedes divi neprecīzi trejači Magonem, un Vikentjevs kavē Kaufmani gājienā uz grozu... Kauča trāpa tikai otro sodiņu — 62:60. Tāls un brīvs trejacis mājinieku lietuvietim Domarkam, un jau 62:63... Jāspēlē 43 sekundes. Trejaci netrāpa Elksnis, pēc Hāznera piezīmes Domarkam 2/2, un 65:62. Jāspēlē 13 sekundes, trejaci netrāpa Kaufmanis, bet pēc Elkšņa piezīmes 0/2 Kanbergam. Vēl Virsis sagrēko pret Kaufmani, kurš trāpa pirmo soda metienu un otro mēģina no groza stīpas iespēlēt savējiem vēl vienam metienam... Nesanāk, bumba Magonem, pēc Vīksnes pārkāpuma ar 2/2 apzīmogo lūšu uzvaru — 67:63.

Punktus mūsējiem guva: Kaufmanis 21+9AB (ef.koef. +18), Iļjins 19+16AB+1BM (+28), Elksnis 12+3AB+3RP (+5), Hāzners 5+3AB (+2), Miška 4 (+4), Hudins 2 (+2). Mājiniekiem rezultatīvākie: Vikentjevs 12+6AB (+15), Vītiņš 12+6AB+1BM (+9), Domarks 11+4AB+7RP (+10). Pārējā komandu statistika: divpunkti 47%:44%, trīspunkti 21%:26%, sodi 52%:67%, AB 43:40, RP 16:8, PB 1:2, BM 2:1, kļūdas 6:8, komandu ef. koef. summas 69:63. Zīmīgs ir viens statistikas rādītājs — rezervistu gūtie punkti, kas, iespējams, parāda uzvaras atslēgu: 32:6 jēkabpiliešu labā...

Ar bilanci 3-12 valmierieši noslīdējuši uz pēdējo vietu Olybet LBL čempionāta tabulā. Bilance 3-11 gan lūšiem, gan LU. Jau trešdien mūsējiem būs iespēja revanšēties, jo jēkabpilieši ieradīsies atbildes vizītē VOC. Par Valmieru!

NEPIETIKA. Ar Jāņa Kaufmaņa gūto 21 punktu — precīzi trešdaļu no komandas iespētā — sestdien Jēkabpilī uzvarai nepietika, pietrūka tieši valmieriešu jauno spēlētāju pienesuma. Edgara Vaivada foto