Uzvara izšķīrās trīs minūtēs

- 9.Janvāris, 2018

Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) Optibet Virslīgas sezonas astotajā un tikai otrajā mājas spēlē VALMIERA GLASS VIA futbolisti sestdien Vidzemes Olimpiskajā centrā tikās ar New Project Tente futbolistiem no Rīgas. Spēlē ar dramatiskām beigām uzvaru ar 3:2 (1:1) svinēja viesi.

Nocietušies iepriecināt savus līdzjutējus, jau pirmajā minūtē rezultātu atklāja mājinieki — pēc Ulvja Bērziņa un Valda Veinberga ātras saspēles vārtus guva pēdējais. Turpinājumā izpaudās viesu teritoriāls pārsvars un varēja manīt, ka viņi virslīgā spēlē ne pirmo gadu. Tiesa, kad laukumā nāca mājinieku triecienmaiņa (Bērziņš, Veinbergs un brāļi Jaunzemi), tad trūkties nācās jau rīdziniekiem — vairākās epizodēs tikai mazliet pietrūka līdz rezultāta pārsvara dubultošanai. Ko nepaveica Ulda Pūcīša trenētie vīri, to paveica viesi — spēles 18. minūtē laukumā atrodoties jau pieminētajai maiņai, neviena nepiesegts pie Elvja Arnava vārtiem atradās Dmitrijs Kručeks, kurš pēc acīgas partnera piespēles raidīja bumbu vārtos, — 1:1.

Spēles otrā puslaika lielāko daļu laukumā valdīja skatāms futbols, un atkal neskaitāmas izdevības nerealizēja Valmieras komandas vadošā maiņa. Tuvojoties spēles beigām, arvien vairāk varēja just spriedzi ne tikai laukumā, bet arī tās abās malās (kā skatītāju rindās, tā uz spēlētāju soliņa). Vairākus nozīmīgus lēmumus nācās pieņemt arī spēles soģiem (kopumā spēlē tika parādītas sešas dzeltenās kartītes — divas laukuma saimniekiem). Ledus uz rezultātu tablo sakustējās 37. minūtē, kad valmieriešu reto atslābuma brīdi aši izmantoja Maksims Vasiļjevs, raidot bumbu no tālienes tieši vārtu apakšējā stūrī. Jau pēc minūtes viss mainījās, kad soda laukumā viesu vārtsargs Aivis Poklikajevs, tiecoties pēc gaisa bumbas, vispirms ar roku trāpīja pa Valta Jaunzema seju, — spēles tiesnesis Jurijs Ivušins pēc neilgas pauzes tomēr norādīja uz noteikumu pārkāpumu un piešķīra 6 metru soda sitienu. Pēc pilnīgi visu pretinieku pārstāvju vētrainām reakcijām aukstasinīgi pendeli realizēja valmieriešu kapteinis Maksims Koļesņikovs. Kaut gan valmierieši bija uz viļņa, gūt trešos vārtus nākamajā uzbrukumā neizdevās Alvim Jaunzemam, kura sitienu meistarīgi atvairīja Poklikajevs. Laikam jau tam labi zināmajam teicienam atkal ir pamats — viesi atbildes gājienā guva uzvaru nesošos vārtus, nelaimīgi pēc Bērziņa bloķēta sitiena bumba atlēca pie Alekseja Lavrenova, kurš to raidīja jau tukšajos vārtos. Pēdējās minūtes laikā atspēlēties ar pieciem laukuma spēlētājiem tomēr nekādi neizdevās. Tāds ir šis futbola paveids — viss var mainīties vienas minūtes laikā.

Pēc spēles mūsējo futbolistu treneris Uldis Pūcītis neslēpa sarūgtinājumu: «Šoreiz veiksme spīdēja uz abām pusēm, nedaudz mazāk mums. Labi zinām, ka telpu futbolā spēles sākums nav nozīmīgākais, galvenās ir pēdējās piecas līdz desmit minūtes. Diemžēl nespējam saglabāt vēsu prātu tieši šajā laikā, sākam kaut ko izdomāt, un, lūk, arī rezultāts. No šādām kļūdām jāmācās, un tas arī viss. Čaļi jau progresē, bet tas prasa laiku.»

VALMIERA GLASS VIA rindās šajā spēlē spēlēja: Arnavs, Rutks, Alvis un Valts Jaunzemi, Bērziņš, Zvirbulis, Pūlis, Nazarovs, Taulavičus, Veidemanis, Bacis, Koļesņikovs un Veinbergs.

Arī turnīra nākamā cīņa Valmierā — šosestdien pl. 19 pret TFK Rēzekne. Pēc tās priekšā cīņa ar FK Nikars Latvijas kausa izcīņas ietvaros, arī tā Valmierā — 18. janvārī pl. 20. Abu norise, protams, Vidzemes Olimpiskajā centrā.

NEIZMANTOTO IESPĒJU SPĒLE. Ulvim Bērziņam (centrā) un viņa komandas biedriem spēlē pret New Project Tente iespējas gūt vārtus bija krietni vairāk nekā pretiniekiem.