22. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Armanda, Armands

Uzsāks SIA „Vidzemes slimnīca” reorganizāciju

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

11.februārī Valmieras pilsētas pašvaldības ārkārtas domes sēdē konceptuāli tika atbalstīts lēmums uzsākt sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) „Vidzemes slimnīca” reorganizāciju. Lēmums paredz, ka  tiek uzsākta SIA „Vidzemes slimnīca” sadalīšana nodalīšanas ceļā, nodalot iegūstošo sabiedrību un ieguldot tajā daļu SIA „Vidzemes slimnīca” mantas (t.sk. tiesības un saistības). Veicot šo reorganizāciju, iegūstošā sabiedrība varēs nodrošināt līdzšinējo struktūrvienības „Vidzemes slimnīca Valkā” darbību. Tas nozīmē, ka Valkas novada domei ir iespēja kļūt par  struktūrvienības „Vidzemes slimnīcas Valkā” 100% kapitāldaļu īpašnieci, informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase.

Ilustratīvs foto (rgbstock.com)
Ilustratīvs foto (rgbstock.com)

SIA „Vidzemes slimnīca” dalībnieku sapulcē vairākkārt ir bijušas sarunas ar Valkas novada domes pārstāvjiem par iespēju finansiāli atbalstīt „Vidzemes slimnīcas Valkā” Aprūpes nodaļas uzturēšanu, lai nodrošinātu rentablu iestādes darbību, un diskutēts par iespējām līdzfinansēt medicīnas pakalpojumu pirkšanu vai līdzfinansēšanu saviem iedzīvotājiem. Līdzīgi kā Valmieras pilsētas pašvaldība apmaksā īslaicīgās sociālās palīdzības un veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanu SIA „Vidzemes slimnīca” saviem iedzīvotājiem. Tomēr Valkas novada dome nav radusi risinājumu situācijai.

Valmieras pilsētas pašvaldība, kā SIA „Vidzemes slimnīca” lielākā kapitāldaļu īpašniece, nolēma ar 2014. gada 1.aprīli pārtraukt SIA „Vidzemes slimnīca” struktūrvienības „Vidzemes slimnīca Valkā” Aprūpes nodaļas darbu, kas  2013. gadā ir strādājusi ar zaudējumiem vairāk nekā 165,7 tūkstošu eiro apmērā (116,45 tūkstošu latu).  Aprūpes nodaļa Valkā bija slēgta arī no 2013. gada 1.maija līdz 30.septembrim, ņemot vērā nelielo pacientu plūsmu un augstās izmaksas nodaļas uzturēšanai.

Ar zaudējumiem strādājis arī „Vidzemes slimnīcas Valkā” ķirurģijas nodaļas dienas stacionārs, zobu protezēšanas kabinets, endoskopijas nodaļa, laboratorija, ķirurģiskā profila ambulatorie speciālisti un radioloģijas nodaļa, tomēr, neskatoties uz zaudējumiem, visi ambulatorie pakalpojumi iedzīvotājiem līdz reorganizācijas pabeigšanai tiks nodrošināti.

Kā norāda SIA „Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs: „Visiem pacientiem, kas līdz šim saņēma pakalpojumus Aprūpes nodaļā Valkā, nepieciešamie medicīniskie pakalpojumi tiks nodrošināti Valmierā. Aprūpes nodaļā Valkā ārstējās pacienti ar hroniskām saslimšanām, kuru stāvoklis bija stabils, kā arī tika veiktas plānveida medicīniskas procedūras, izmeklējumi un darbojās sociālās aprūpes gultas. Šos medicīniskos pakalpojumus Valkas apkārtnes iedzīvotājiem sniegsim Valmierā.”

Valmieras pilsētas pašvaldība pirms ārkārtas domes sēdes un lēmuma pieņemšanas jautājumu par SIA „Vidzemes slimnīca” tālāko darbību ir pārrunājusi arī ar LR Veselības ministri Ingrīdu Circeni.

SIA „Vidzemes slimnīca” kapitāldaļu turētāji ir Valmieras pilsētas pašvaldība, kurai pieder 74,74% kapitāldaļu  un Valkas novada dome, kurai pieder 25,26% kapitāldaļu.

Jau iepriekš ziņots, ka 2013.gada 31.oktobrī Valkas novada dome nolēma konceptuāli atbalstīt Valkas novada domei piederošo sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca” kapitāldaļu pārdošanu. Valkas novada dome ir veikusi pašvaldībai piederošo kapitāldaļu novērtējumu SIA „Vidzemes slimnīca” un paudusi ieceres piesaistīt privāto investoru slimnīcai, bet par šiem lēmumiem oficiāli nav informējusi Valmieras pilsētas pašvaldību - slimnīcas lielāko kapitāldaļu īpašnieci.

Aktuālais jautājums ?2006-2014?????

Plāno apvienot Valmieras un Valkas slimnīcas
Drukāt
11.12.2006
Turpinot īstenot veselības aprūpes struktūras modernizācijas plānu, šodien, 11.decembrī notika Veselības ministrijas pārstāvju un Valmieras un Valkas slimnīcu dalībnieku sanāksme.

Valmierā ir plānots paplašināt reģionālo daudzprofilu slimnīcu. Viens no paplašināšanas variantiem ir pievienot Valkas slimnīcu izveidot kā vienu no Valmieras slimnīcas filiālēm, vairāk tika diskutēts par apvienošanās procesa organizatoriskajiem jautājumiem.

Slimnīcu apvienošanas rezultātā tiks samazināti administratīvie izdevumi, kā arī optimizēti gan cilvēku, gan tehnoloģiskie resursi. Tādā veidā ieguvējs būs pacients, kuram būs iespēja saņemt plašāku klāstu veselības aprūpes pakalpojumu. Apvienošana arī uzlabos medicīnas darbinieku darba vidi ilgtermiņā, radot lielāku stabilitāti, un padarīs optimālāku saimniecisko resursu izmantošanu.

Veselības ministre
Ingrīda Circene

Aktuālais jautājums: "Kādas ir valdības darba prioritātes veselības aprūpes nozarē?"

Valkas Krauklis

Kartejo reizi gribeja uzmest partnerus, nesanaca avanturistam soreiz. Lai nu sauc Valka ari medicina igaunus paliga, tapat ka centralaja apkure!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri