13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Uz vietas nestāvēsim

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Liesmas» braucienam uz Rūjienas novada sociālās aprūpes centru «Lode» šoreiz ir divi iemesli: pašvaldība īstenojusi Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektu «Sociālās aprūpes centra «Lode» pieejamības veicināšana» un sociālās aprūpes centram kopš pavasara ir jauns direktors — SANDIS SVARINSKIS.

Uz vietas nestāvēsim

Pieredze darbā ar cilvēkiem

Kad ierodamies Lodē, jauno direktoru satiekam nevis kabinetā pie galda, bet gan ar urbi rokā, montējot siltumnīcu aprūpes centra zālienā. Stāstot par šo ieceri, direktors uzsver: «Lūk, bedri pamatiem izraka paši centra klienti, un arī atbildību par kārtību jaunbūvē ir uzņēmies viens no viņiem — Vidvuds. Centra pagalmā pašu spēkiem nu jau labu laiku notiek vairāki labiekārtošanas darbi: iztaisnots un kārtīgi nostiprināts valsts karoga masts, nomainīti vairāki soli, salaboti lieveņu pakāpieni un pašlaik viens no klientiem Gvido pārliek un ietvēs taisno plāksnes. Sarunās ar klientiem saku: te ir jūsu mājas, un tādēļ, kādi kā saimnieki būsiet paši, tāda arī būs jūsu dzīves vieta. Sarunāt var visu, ir tikai jārunā! Problēmas parasti rodas no nerunāšanas.»

Kad direktoram vaicājam par viņa līdzšinējo darba pieredzi, viņš stāsta: «Desmit savas dzīves gadus aizvadīju militārajās struktūrās. Daži mani kursa biedri tagad ir ģenerāļi un augsta ranga ierēdņi ugunsdzēsības un glābšanas nozarē, arī mans brālis aizgāja manās pēdās, bet es tomēr izvēlējos citu ceļu. Piecpadsmit gadus aizvadīju finanšu sistēmā. Bankā sāku no mazākā ierindas darbinieka, līdz, izmantojot izaugsmes iespējas, kļuvu par mazo uzņēmumu daļas vadītāju Latvijā «Nordea» bankā. Ieguvu ļoti vērtīgu pieredzi darbā ar cilvēkiem. Sapratu, cik liela nozīme jebkurā darbā ir lietu un problēmu savlaicīgai izrunāšanai. Arvien atceros kādu no saviem klientiem, kurš valsts ekonomiskās krīzes laikā nolika bankā uz galda sava dzīvokļa atslēgas, sakot: dariet, ko gribat, bet es citu izeju neredzu. Runājām. Daudz. Atbilstoši viņa tā brīža situācijai izveidojām jaunu maksājumu grafiku, un rezultātā dzīvokļa atslēgas palika pie viņa.

SANDIS SVARINSKIS: «Aprūpes centrā «Lode» ir radīta mūsdienīga sociālās aprūpes vide. Atliek vien to pareizi likt lietā. Uzskatu, ka centra klienti ir maksimāli visā jāiesaista, jo te tagad ir viņu mājas.» Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūnijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri