13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Uz tikšanos dimanta kāzās!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aizvadītā sestdiena Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā atkal bija īpaša — kopdzīves svētkus svinēja 18 zelta pāri.

Uz tikšanos dimanta kāzās!

Uzrunājot notikuma vaininiekus, Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Rita Viļumsone pastāstīja, ka pirms vienpadsmit gadiem, kad šāda ceremonija notika pirmoreiz, bija pieteikušies tikai trīs pāri, un nu Valmierā pavisam būs godināti jau 143 pāri.

Pirms 50 gadiem — 1967. gadā — pavisam reģistrētas 286 laulības. «Jūs esat Dieva izredzētie, jo esat spējuši pierādīt, ka mūsdienu pasaulē ir iespējams kopā tik ilgi un saticīgi nodzīvot,» teica Viļumsone. Katram pārim ir savs laimīgas sadzīvošanas noslēpums. Kāds pārliecinājies, ka jāprot partnerim par kļūdīšanos nepārmest, bet viņu nomierināt, cits mācījies no dzīves izlikto šķēršļu pārvarēšanas, vēl kāds pāris atzinis, ka laikiem nav nozīmes, svarīgs ir blakus esošais cilvēks. Kopā saturējusi mīlestība, sapratne, prasme piekāpties, kopīgas intereses un ģimenes tradīcijas, spēja priecāties par to, kas dzīvē dots, atziņa, ka laime pati nenāk, tā jāveido.

Turpat ikvienā zelta pāru sumināšanas reizē klāt bijis pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš, izrādās, plānojot nākamā gada pasākumus, savā kalendārā kā pirmo vienmēr ierakstot šos zelta pāru svētkus, kas viņam liekoties īpaši, jo tā ir reize, kad var pasmelties no zelta pāru stipruma. Daudzi no tagadējiem zelta pāriem iepazinušies ballēs, un Jānis Baiks jokodamies teica — laikam jau balles ir stūrakmens attiecību uzsākšanai, tāpēc varbūt tās jārīko biežāk. Un vēl kāda atziņa — jo jaunākos gados pāris laulājas, jo lielāka iespēja sagaidīt savas zelta kāzas...

ZELTA BIRUMS. Valmieras zelta pāri, 2017. gada 2. decembris. Ivitas Muskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Decembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri