22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Uz sarunu aicina ziedi fotogrāfijās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Salna koda sārtu ziedu, roze vīta pumpurā» tā par  visskaistāko  ziedu nenovēršami īso mūžu teikts kādā senā dziesmā. Bet tad nāca gleznotājs un prata savam visskaistākajam ziedam iedot daudz garāku mūžu. Pēc viņa, nedaudz vēlāk uz ziediem sāka lūkoties arī fotogrāfs. Nav taču pasaulē pacietīgāks pozētājs, modelis par ziedu, kad vien pašam māksliniekam ir vajadzīgā pacietība, lai īpašās gaismās, savā skatījumā sagaidītu uzplaukstoša zieda brīnumu, pat pārsteigumu.

PIRMS IZSTĀDE ATVĒRTA. Aleksejam Koziņecam nācās  ieinteresētajiem jau stāstīt par interesantākajiem darbiem. Ā.Romanovskas foto
PIRMS IZSTĀDE ATVĒRTA. Aleksejam Koziņecam nācās ieinteresētajiem jau stāstīt par interesantākajiem darbiem. Ā.Romanovskas foto

Daudzi pieredzējuši fotomākslinieki ne reizi vien ir atzinuši, ka tādēļ nofotografēt skaistu ziedu nav viegli. Zieds prasa viņu saredzēt varbūt pat tikai dažus mirkļus ilgajā brīnumu brīdī.
Šādas pārdomas raisās, ielūkojoties fotogrāfu biedrības «Valmieras atspulgs» izstādē «Ziedi», kas iepriekšējās nedēļas nogalē atvērta AS «Sadales tīkls» telpās Valmierā,  Raiņa ielā 14. Var pat vērtēt, ka  fotogrāfi, izraugoties veselu izstādi veidot vien no ziedu fotogrāfijām, arī ir izjutuši pietiekami lielu atbildību, jo darbi tapuši vairāk nekā gadu kopš šīs tēmas izraudzīšanās.
Biedrības vadītājs Aleksejs Koziņecs: «Pasaule bez ziediem ir tukša. Tādēļ dienās, kad sals tos mūsu dārziem sāk atņemt, esam sasparojušies fotogrāfijās iemūžinātos vēl līdz pat Ziemassvētkiem valmieriešiem rādīt kā dzīvus. Šādu fotoizstādi nolēmām viedot jau pērnajā septembrī.   Tā bija iecerēta «Laipā». Taču ar šīs galerijas īpašniekiem mums iznāca  savstarpēja nesaprašanās, tādēļ par pastāvīgu izstāžu vietu tagad esam izraudzījušies ļoti atsaucīgo «Sadales tīklu» telpas.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
25. Oktobris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri