21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Upju pašattīrīšanās veicināšanai izmantos īpašus akmeņu krāvumus

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lai rosinātu sabiedrību rūpēties par Latvijas ūdeņu tīrību dabīgais minerālūdens MANGAĻI sadarbībā ar Latvijas vides ekspertiem izveidojis „MANGAĻI dabas fondu”, kas šogad aicinās iedzīvotājus kopīgiem spēkiem attīrīt Latvijas mazās upes un strautiņus un piedalīties pasaulē unikālā akcijā „Liec upē akmeni”.

CC license
CC license

 

Fonda misija ir izglītot un informēt iedzīvotājus par Latvijas ūdens resursu bagātību, vienlaicīgi skaidrojot, kā pēc iespējas efektīvāk saglabāt tīrus ūdens resursus – gan individuālā, gan sabiedrības līmenī.

Šogad „MANGAĻI dabas fonds” īpašu uzmanību pievērsīs Latvijas mazajām upēm un strautiņiem, lai kopīgiem spēkiem palielinātu upju un strautu pašattīrīšanās spējas.

Inese Rone, „MANGAĻI dabas fonda” idejas autore un projekta iniciatore: „Latvija var lepoties ar ūdens resursu bagātību - valsts teritorijā ir vairāk nekā 12 000 upju un strautu. Diemžēl šo dabas bagātību visbiežāk pieņemam kā pašsaprotamu un aizmirstam, ka par ūdens tīrības un dzidrības saglabāšanu ir jārūpējas, lai arī nākamās paaudzes to varētu piedzīvot un izbaudīt. Ar mērķi rūpēties par Latvijas ūdens resursiem ir izveidots „Mangaļi dabas fonds”.”

Andris Urtāns, Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes (LDAP) Dabas datu un plānojumu departamenta vecākais eksperts: „Attiecībā uz ūdens resursu saudzēšanu būtiski apzināties, ka svarīgi ir ne tikai samazināt piesārņojumu nokļūšanu upēs, bet arī veicināt upju pašattīrīšanās spējas palielināšanos, lai upes un strauti būtu bioloģiski daudzveidīgāki, tīrāki, straujāki un dzidrāki. Latvijā līdz šim nav īstenoti projekti, kuros tiek izveidotas jaunas straujteces ar akmeņu palīdzību. Esmu gandarīts par „MANGAĻI dabas fonda” izveidi un par iespēju līdzdarboties projekta īstenošanā.”

Par tālākām projekta „MANGAĻI dabas fonds” aktivitātēm sabiedrība tiks informēta jau drīzumā, tomēr jau šobrīd zināms, ka tiks īstenots inovatīvs pilotprojekts, publiski demonstrējot jauninājumus upju un strautu pašattīrīšanās spēju palielināšanai.

„MANGAĻI dabas fonds” ekspertu sastāvā līdzdarbojas Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas datu un plānojumu departamenta vecākais eksperts Andris Urtāns un Latvijas Dabas fonda vadītājs Ģirts Strazdiņš.

 

 

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri