Una Berga kļūst par absolūto Latvijas junioru čempioni

- 7.Decembris, 2018

1. un 2. decembrī Valmierā notikušajā Latvijas junioru U19 badmintona čempionātā, uzvarot visās trīs iespējamajās kategorijās, valmieriete Una Berga kļuva par 2018. gada junioru U19 absolūto čempioni.

Una Berga palika nepārspēta sieviešu vienspēlēs, jauktajās dubultspēlēs pārī ar valmierieti Rihardu Blaubergu, kā arī sieviešu dubultspēlēs pārī ar siguldieti Liānu Lencēviču. Ļoti tuvu absolūtā čempiona titulam bija arī VBSS badmintonists Rihards Blaubergs, kurš uzvarēja jauktajās un vīriešu  dubultspēlēs pārī ar Edgaru Vaivadu, taču vīriešu vienspēlēs neprognozēti palika tikai trešajā vietā, vienspēļu pusfinālā zaudējot nākamajam čempionam Mārtiņam Ķirkumam no Rīgas. Ļoti tuvu goda pjedestālam atradās arī Valmieras dubultspēļu pāris Gustavs Ankravs/Rainers Zviedris, kuri palika 4. vietā. Divas koka medaļas dubultspēlēs arī Arīnai Babrei.

Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē divu dienu garumā tika noskaidroti Latvijas čempioni U11, U19 un KROM Kendamas U13 badmintona kausa uzvarētāji. Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonists Artūrs Bratčikovs U11 Latvijas čempionātā izcīnīja pilnu medaļu komplektu – par pirmo vietu dubultspēlēs pārī ar Kristeru Zviedri, vienspēlēs 2. vietu, piekāpjoties Regnāram Bajāram no Rīgas, un jauktajās dubultspēlēs 3. vietu pārī ar Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonisti Katrīnu Šeferi.

Latvijas junioru U19 čempionāta medaļnieki saņēma ne tikai Latvijas Badmintona federācijas sarūpētās medaļas, bet arī žurnālu komplektus no izdevniecības «Dienas Žurnāli», kā arī dāvanu kartes no autoskolas «Einšteins». Savukārt vīriešu un sieviešu vienspēļu uzvarētāji balvā saņēma apmaksātus B kategorijas vadītāju kursus 235 eiro vērtībā. Visas Latvijas junioru U19 čempionāta badmintonā finālspēles tiešraidē translēja «Sportacentrs TV», un tās notika uz Latvijas Badmintona federācijai piederošā «Yonex» badmintona korta. Visas finālspēles tiesāja paaugstinājuma tiesnesis un serves tiesnesis, kā arī līnijtiesneši.

Latvijas junioru U19 un U11 čempionāts Valmierā 1. un 2. decembrī notika vienlaikus ar KROM Kendamas sponsorētā Latvijas kausa badmintonā U13 posmu. Latvijas čempionāta atklāšanā ar priekšnesumu piedalījās trīskārtējais pasaules čempions Kendamas spēlē – Bonz Atron no ASV. Vienspēļu uzvarētāji U13 Latvijas badmintona kausā saņēma Kendamas balvas, dubultspēļu uzvarētāji saņēma dāvanu kartes no Kendamas oficiālā izplatītāja Latvijā – «Besport».

Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonists Rolands Bratčikovs U13 kausā izcīnīja divas bronzas medaļas dubultspēlēs – jauktajās pārī ar siguldieti Aneti Priednieci un zēnu dubultspēlēs kopā ar talsinieku Aleksi Emiljanu Kviesi. Kopumā visā turnīrā piedalījās 108 dalībnieki.

Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonisti U19 un U11 čempionātā kopumā izcīnīja 8 medaļu komplektus – 2 bronzas, vienu sudraba un 5 zelta.

UZ GODA PJEDESTĀLA 1. vietas Una Berga (absolūtā Latvijas čempione) ar savu dubultspēļu partneri Rihardu Valteru Blaubergu (divas zelta medaļas un bronza vienspēlēs).