24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Un aizpeld Laimīgais pa Gauju...

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Gauja šodien vēl ledus skavās, taču cik tad vairs ilgi, kad mūsu viltīgā likteņupe atkal draiski zibinās savus vilnīšus cauri Valmierai. Šoreiz Vīru lietās viens gruntīgs dažādu peldlīdzekļu gatavotājs — savos 65 gados nu jau pensionētais mežkopis MĀRIS ZARIŅŠ savā darbnīcā gatavo laivas, pat jahtas, pats ar tām peld un burā, arī medī un makšķerē plus vēl fotografē!

Un aizpeld Laimīgais pa Gauju...

Lūk, ko par šo projektu stāsta pats Māris:

«Dzīvoju Valmieras nomalē pavisam netālu no Gaujas. Līdz šim manas mājas tuvumā Gaujmalā bija laba vieta, kur ielaist laivas upē. Līdz šim visas manas būvētās laivas bijušas pārvietojamas ar vieglā auto treileri. Par tām savulaik esmu stāstījis žurnālā Dari Pats. Aizpērn Valmieras pašvaldība sāka Gaujmalu sakārtot, tā nu mana laivu ielaišanas vieta tika likvidēta. Sūdzējos pašvaldībai, taču saņēmu noraidošu atbildi. Nekas cits neatlika, kā būvēt tādu laivu, kuru var ielaist upē jebkurā vietā. Man taču arī 10 mēnešus jauns mazdēls, kuram arī vajadzēs ar ko braukt!

Laivas projekta piedāvājumu atradu internetā vietnē Ducworksmagazine. Saucās fishing kayak «Happy hour» — latviski: makšķerēšanas kajaks «Laimīgā stunda».

Līdz šim savas laivas būvēju pēc tā saucamās konvenciālās (convential) tehnoloģijas: vispirms izveidoju karkasu, kuru pēc tam pārklāju ar saplākšņa apšuvumu. Šī laiva būvēta pēc stick and glue (savieno un līmē) tehnoloģijas, kad vispirms tiek salīmētas saplākšņa apšuvuma daļas, pēc tam ievieto nepieciešamos karkasa elementus. Laivas būvē netiek izmantotas ne naglas, ne skrūves. Arī šis bija viens no laivas būves iemesliem — vajadzēja taču izmēģināt kaut ko jaunu!

PELDAM! Pats meistars iemēģina Laimīgo jau ūdenī. Viss notiek! Foto no Māra Zariņa arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Paldies!

Arī pats raksts ir Laimīgais. Viens no gabaliņiem, ar kuriem Guntis Vīksna, atradis interesantus, viņam vien zināmus darbīgus cilvēkus visdažādākās vīru darbību jomās, par viņiem veiksmīgi un raiti nu jau arvien biežāk prot pastāstīt.
Interesantu cilvēku taču ir milzums! Katram nopietnam vecim, arī krietnai sievietei ir savs mūža, darba un arī brīvā brīža stāsts. Jo vairāk par viņiem stāstīsit, jo lielāks ieguvums būs lasītājiem un arī avīzei. Mums jau vajag, lai katrā numurā blakus tukšgabaliem, būtu arī vismaz kaut kas, pie kā skatam piestāt un līdz galam izlasīt!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri