U20 izlase atgriežas augstākajā divīzijā

- 27.Jūlijs, 2018

Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase ar valmieriešiem Edgaru Kaufmani un Valteru Liepiņu sastāvā ar izcīnīto trešo vietu un ceļazīmi uz A divīziju kabatā noslēgusi savu kampaņu Eiropas U20 čempionāta B divīzijā Sofijā, Bulgārijā.

Ceturtdaļfināla spēlē latviešiem mājinieku šķērslis lielas grūtības nesagādāja — 77:57 (Kaufmanim 14:22 minūtēs 12P, 6-7 no soda metienu līnijas un labākais +/- rādītājs komandā +23; Liepiņam 18:36 minūtēs 4P). Pusfinālā pretim stājās Polijas izlase, ar kuras sīkstumu mūsējiem tā arī galā tikt neizdevās — zaudējums pagarinājumā ar 62:66 (viesu līderis 213 cm garais Adrians Boguckis latviešu grozā sabēra 19 punktus, tostarp trejaci pagarinājuma pēdējā minūtē, un izcīnīja iespaidīgu skaitu atlēkušās bumbas — 18). Valmieriešu pienesums šajā cīņā — Kaufmanim 25:52 min., 3P, 1-5 no trīnīšu līnijas un sliktākais +/- rādītājs komandā -16; Liepiņam 7:55 min., 0-2 no spēles, 2AB.

A divīzijas ceļazīmes spēlē Agra Galvanovska vadītie basketbolisti principiālā duelī tika galā ar Krievijas vienaudžiem — 76:62,  tādējādi izcīnot tiesības pēc gada pārtraukuma nākamvasar atkal spēlēt stiprāko sabiedrībā. Jāpiebilst, ka arī Kaufmanis pēc gada vēl būs tiesīgs uzspēlēt šajā vecuma grupā. Spēlē pret krieviem laukumā no mūsējiem tika vien Edgars, kurš sev atvēlētajās 22:26 minūtēs grozā sabēra 12 punktus, izcīnīja 2AB un pabeidza spēli ar 12 efektivitātes punktiem.

Latvijas komandas līderis Artūrs Strautiņš, kurš visās spēlēs izcēlās ar double-double, kļuva par čempionāta efektīvāko spēlētāju (22,4), otro labāko punktu guvēju (20,3) un atlēkušo bumbu izcīnītāju (11,3), kā arī tika iekļauts turnīra Zvaigžņu piecniekā.