22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Tuvu kaujas apstākļiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Piektdien līdz šim lielāko Latvijā notikušo militāro mācību Namejs 2018 ietvaros Valmierā notika valsts policijas rīkotās mācības Nemieri ar mērķi pārbaudīt Valsts policijas un sadarbības partneru reaģēšanas spējas valsts apdraudējuma gadījumā, izspēlējot mācību scenāriju, kad, izmantojot pulcēšanās brīvību, bruņotas cilvēku grupas musina un izraisa nemierus, lai pārņemtu varu.

Tuvu kaujas apstākļiem

Mācības notika Valmiermuižā, norobežotā teritorijā, kuru modri apsargāja policijas un Zemessardzes vienības no tuvākās apkārtnes.

Kā pēc pasākuma uzsvēra Valsts policijas priekšnieks INTS ĶUZIS, šobrīd dzīvojam ļoti trauslā pasaulē, kurā netrūkst dažādu apdraudējumu, tāpēc svarīgi būt gataviem dažādām situācijām. «Lai arī mācību norise vēl tiks analizēta, jau šobrīd varu teikt, ka nemieru novēršana bijusi veiksmīga,» tiekoties ar mediju pārstāvjiem, vērtēja ģenerālis Ķuzis. «Šis sadarbības mehānisms – policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Nacionālie Bruņotie spēki – funkcionēja labi, jo koordinācija ir mūsdienu atslēga veiksmīgai krīzes situāciju novēršanai, tā ka ar mācību norisi varu būt apmierināts.»

Mācības bija maksimāli pietuvinātas reāliem kaujas apstākļiem – izsludinot trauksmi, no galvaspilsētas tika izsauktas trīs speciālo uzdevumu bataljona ekipāžas, kas ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signāliem milzu ātrumā traucās uz Valmieru. Diemžēl viens no busiņiem pie Sēnītes, atsitoties pret kravas auto, iebrauca pretējās kustības joslā, kur sadūrās ar citu smago transporta līdzekli. Šobrīd cietušajiem puišiem varam vēlēt drīzāku izveseļošanos, bet vēl labāk – ziedot asinis, jo, pēc pēdējām ziņām, viņu veselības stāvoklis ir diezgan nopietns.

Valsts policijas priekšnieks arī informēja, ka noskaidroti viltus ziņu izplatītāji, kuri iedzīvošanās nolūkā savās mājaslapās publicējuši vēstis par it kā notikušām traģēdijām, – 21 gadu vecajam organizatoram piemērots apcietinājums, visi aizdomās turētie sadarbojas ar policiju, sniedzot liecības un nožēlojot izdarīto.

DRAUDĪGI. Brīdis, kad miermīlīgs pikets, agresīvu provokatoru uzkūdīts, jau pārvērties bruņotā sadursmē. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri