24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Turpinās Valmieras mūzikas skolas būvniecība

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras bijušās pirts ēkas rekonstrukcija un izbūve Gaujas krastā rit pilnā sparā, lai jau oktobrī tajā varētu dzirdēt bērnu balsis un mūzikas skaņas. Šobrīd padarīts daudz, taču, kā atzīst būvnieki, lielākā daļa darbu vēl priekšā.

Turpinās Valmieras mūzikas skolas būvniecība

Topošās mūzikas skolas ēkā ir pabeigta pārsegumu betonēšana, kā arī jumta un otrā stāva grības izbūve – tā ir nosiltināta, pabeigta skaņas izolācijas izbūve un betonēšana. Šobrīd ir gandrīz pilnībā pabeigti visi demontāžas darbi.

Sākoties pavasarim, ir pabeigta alumīnija stiklotās fasādes montāža un sākta tās siltināšana. Tāpat pilnā sparā uzsākti jumta izbūves darbi – karnīzes mezgla un jumta kopņu montāža, kas turpināsies vēl vismaz mēnesi. Pagrabstāvā norit iekšējo inženiertīklu – ūdensvada, kanalizācijas – un elektroinstalācijas izbūves darbi. Tuvākajā laikā tiks uzsākta arī iekšsienu apmešana un ārējo inženierkomunikāciju būvniecība.

Šobrīd tiek pakāpeniski veikta esošā jumta demontāža. Kad tas tiks izdarīts un uzliktas jaunas jumta kopnes, varētu notikt arī spāru svētki. Būvnieki maksimāli ātri vēlas veikt jumta izbūvi, lai varētu jumtu nosegt un nodrošināt ēku pret nokrišņiem, tādēļ darbaspēks tiek orientēts galvenokārt uz to. Tiklīdz būs gatavs jumts, turpināsies ventilācijas un inženierkomunikāciju izbūve visos stāvos, iekšējās apdares darbi, logu un durvju montāža.

Vērtējot mūzikas skolas rekonstrukcijas gaitu, SIA „Būvuzraugi LV” būvuzraugs Artūrs Ščurs atzīst, ka šobrīd izdarīti aptuveni 30% no visiem darbiem – atjaunots un no jauna izveidots ēkas karkass un grīdas, taču tieši sākotnējie darbi parādīja ēkas patieso tehnisko stāvokli. Kopumā lielākās problēmas atklājās, kad pilnībā tika atsegtas visas konstrukcijas. Radās diezgan ievērojami papildu darbi, kurus pirms būvniecības uzsākšanas nebija iespējams paredzēt. Nozīmīgākās problēmas radīja nesošās konstrukcijas – ārsiena mitruma ietekmē daudzu gadu laikā bija sadalījusies divos slāņos, to vajadzēja daļēji demontēt un būvēt no jauna, kā arī nācās nomainīt visas pārseguma metāla sijas. Šie papildu darbi nedaudz sarežģīja būvniecības procesu.

Objektā ik dienu strādā 40 līdz 45 cilvēki, tādēļ darbus iespējams organizēt uzreiz visos ēkas stāvos un uz jumta. Tas, neskatoties uz sarežģījumiem, ļāvis iekļauties laika grafikos. „Šobrīd būvniecības darbi notiek atbilstoši pēdējam aktualizētajam grafikam, kavējumu nav, un pagaidām es nesaredzu nekādus sarežģījumus, kas varētu rasties un bremzēt darba gaitu. Mūzikas skolas būvniecību plānots pabeigt septembra beigās,” norāda Artūrs Ščurs.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 1 085 052,00 lati, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums ir 85 % jeb 922 294,00 lati, valsts budžeta dotācija veido 24 413,00 latus jeb 2,25% no kopējām attiecināmām izmaksām un pašvaldības finansējums ir 138 345,00 lati jeb 12.75 % no kopējām attiecināmām izmaksām.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri