22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Turpinās pieteikšanās konkursam Sakoptākais mežs

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vēl tikai līdz 29. jūnijam ir iespēja pieteikties Latvijas Meža īpašnieku biedrības rīkotajam konkursam Sakoptākais mežs. Konkursa mērķis ir veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu.

Turpinās pieteikšanās konkursam Sakoptākais mežs

Konkursa balvu fonds šogad sastāv no praktiski lietojama motorizēta instrumenta jaunaudžu kopšanai un divām dāvanu kartēm meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kas tiks sadalīti starp trim visaugstāk novērtēto meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai Zelta čiekurs nominācijā Par ilgtspējīgu saimniekošanu.

Pērn konkurss tika rīkots pirmo gadu, un lielo balvu — Zelta čiekuru — par ilgtspējīgu saimniekošanu saņēma Māris Bērziņš, kurš saimnieko savā mežā Cieceres pagasta Jaunkalniņos.

Skaidrojot nozīmi dalībai konkursā, Zelta čiekura ieguvējs Māris Bērziņš uzsver: «Katram ir jāuzdod sev jautājums: kāpēc es to daru un kas būs pēc manis? Ilgtspējīgai mežsaimniecībai tāpat kā jebkurai ilgtermiņa darbībai nav jēgas, ja nav pēctecības, nav bērnu, mazbērnu, kuriem mežs arī būs svarīgs un kuri vēlēsies turpināt to kopt.»

Konkursa laikā tiek apzināti labas mežsaimniecības prakses piemēri, izvērtējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, kopšanas metodes, meža infrastruktūru, zinātniski pamatotu metožu izmantošanu ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā, ainavas elementu plānošanu, kā arī saskarsmi ar kaimiņiem un pašvaldību. Konkursa norises gaitā arī tiek veicināta sabiedrības izpratne par to, ko nozīmē ilgtspējīga meža apsaimniekošana un kādēļ tā ir nepieciešama Latvijas mežos.

Par konkursa Sakoptākais mežs sūtību stāsta Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks: «Bieži vien sabiedrībā valda maldīgs uzskats, ka sakopts mežs nozīmē ļaut tam augt patstāvīgi bez cilvēka iesaistes. Tādēļ uzskatām, ka ir būtiski apzināt Latvijas meža īpašniekus, kas uzskatāmi parādītu, ka meža kopšanai ir nepieciešamas zinātniski pamatotas mežu apsaimniekošanas metodes, ko labākie saimnieki apguvuši gadiem ilgi. Lai mūsu meži būtu ilgtspējīgi, tie ir jākopj regulāri, ar lielu atbildību un ilgtspējīgu skatījumu ikvienā darbībā.»

Konkursa nolikums, papildu informācija par pieteikšanos un vērtēšanas kritērijiem pieejama šeit: https://bit.ly/2K1TnbK.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri