24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Tūristu skaits Valmierā turpina palielināties

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) apkopotā statistika par 2013. gada pirmo pusgadu liecina, ka tūristu un interesentu skaits Valmierā turpina pieaugt. Šī gada pirmajos sešos mēnešos Valmieras TIC ir apkalpoti 3122 klienti, no kuriem 93 % pēc informācijas Tūrisma informācijas centrā vērsušies klātienē. Salīdzinājumā ar šo pašu periodu 2012. gadā, tūristu skaits pieaudzis par 10 %, informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas tūrisma informācijas centra konsultante Anita Deigele.

Tūristu skaits Valmierā turpina palielināties

Par 43% pieaudzis arī ārvalstu viesu skaits Valmieras pilsētā. Nemainīgi kā iepriekšējos gados vislielāko Valmieras TIC ārzemju tūristu apmeklējumu sastāda interesenti no Igaunijas. Valmieru kā savu ceļojumu galamērķi izvēlas arī tūristi no Somijas, Vācijas, Krievijas, ASV un Francijas. Šogad Valmierā ieceļojuši tūristi arī no tādām eksotiskām vietām kā Tunisija un Singapūra.

Aptuveni 80 % no Valmieras TIC apkalpotajiem klientiem interesējušies par Valmieras un tās tuvākās apkārtnes – Kocēnu, Beverīnas un Burtnieku novadu tūrisma piedāvājumu. Zināmas atšķirības novērojamas valmieriešu, tūristu no Latvijas un ārzemju tūristu interešu lokā. Vietējie iedzīvotāji pamatā interesējušies par dažādiem Valmieras TIC sniegtajiem pakalpojumiem, piemēram, publisko internetu, TIC organizētajiem pasākumiem un konkursiem, kā arī par suvenīru piedāvājumu, pasākumiem, kas notiek pilsētā un par ceļošanas iespējām citos Latvijas novados.

Tūristi no citām Latvijas pilsētām Valmierā visbiežāk interesējušies par apskates objektiem Valmierā, aktīvās atpūtas un ēdināšanas iespējām pilsētā, kā arī dažādiem tūrisma informatīvajiem materiāliem. Savukārt ārvalstu tūristi vēlējušies iegādāties suvenīrus, saņemt tūrisma ceļvežus un brošūras, kā arī noskaidrot informāciju par dažādiem piesaistes objektiem, naktsmītnēm un ēdināšanas pakalpojumiem. Lielu interesi ārvalstu apmeklētāji izrādījuši arī par Gaujas Nacionālā parka tūrisma piedāvājumu. Kopumā dažādās auditorijās novērojama interese par pakalpojumiem, kas piemēroti ģimenes atpūtai kopā ar bērniem.

Tāpat TIC apkopojis arī tūrisma vortāla www.visit.valmiera.lv rādītājus. Kopš vortāla izveides 2011. gadā, tas ir skatīts 154 229 reizes. Salīdzinot 2013. gada pusgada rādītājus ar 2012. gada datiem, var secināt, ka par 20% ir pieaudzis apmeklētāju skaits, vidējais lapas skatījumu skaits dienā, kā arī par 30% pieaudzis unikālo apmeklētāju skaits.

Visbiežāk vortālā meklēta informācija par pasākumiem, naktsmītnēm, īpašiem akcijas piedāvājumiem, ēdināšanas iespējām, kā arī dažādiem skaistumkopšanas un veselības  aprūpes piedāvājumiem Valmierā.

Plašāka informācija par Valmieras tūrisma informācijas centra statistiku iepriekšējos gados pieejama vortālā www.visit.valmiera.lv sadaļā „Tūrisma statistika”.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri