20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Trūkst izpratnes par senioru vajadzībām

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vakar kalendāros bija ierakstīts: Starptautiskā veco ļaužu diena. Pasākumi, koncerti, sarunas notika dienas centros, nevalstiskajās organizācijās, pansionātos.

Trūkst izpratnes par senioru vajadzībām

Attēlā:

SVIN SAVU DIENU. Valmieras pansionātā Starptautiskajā veco ļaužu dienā notika vairāki pasākumi. Vienā no tiem Valmieras muzeja speciālists Alberts Rokpelnis stāstīja par senajiem mūzikas instrumentiem.

Anta Lūsas foto

Droši vien savās mājās, ģimenes lokā sirmgalvji par šādu it kā atzīmējamu dienu pat nezināja, bet vecļaudis, kas dienas pavada sociālās aprūpes institūcijās, cienājās ar kliņģeri un klausījās dziesmas.

— Te ir ļoti laba dzīve: siltumā, vienmēr paēdusi, aprūpēta, — sacīja valmieriete Aina Lapiņa, kas jau labu laiku dzīvo Valmieras pilsētas pansionātā. Līdzīgās domās bija kundzes, sakot, ka vienmēr arī medicīniskā aprūpe pieejama un ir zināma drošības sajūta, kādas pietrūcis, dzīvojot vienatnē,  attālās lauku mājās.

Taču, atbildot uz jautājumu:  vai Latvijā ir labas vecumdienas, vai vecļaudis ir vērtība valstij, pašvaldībai, sabiedrībai?, pansionāta iemītnieku domas dalās. Biežākā atbilde: valsts izvēlas aizmirst par iedzīvotājiem — veciem un jauniem.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
2. Oktobris, 2013

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri