Trubačova debijā zaudējums pret līderiem

- 19.Jūnijs, 2018

Pēc garākas pauzes atsācies SynotTip Virslīgas turnīrs, tā 11. kārtā VALMIERA GLASS VIA sestdien izbraukumā Rīgā jaunā komandas galvenā trenera, ukraiņa Nikolaja Trubačova vadībā cieta sakāvi (0:4) pret pašreizējiem čempionāta līderiem — RFS.

Kamēr vairums no valmieriešu šīs spēles pretiniekiem virslīgas pauzē atradās Latvijas nacionālās izlases nometnē, mūsu futbolisti cītīgi lēja sviedrus nedēļu garā treniņnometnē Igaunijas pilsētā Elvā, cenzdamies atgūt nokavēto — kārtīgu sagatavošanās posmu, kuru visas citas komandas aizvadīja pirms šīs sezonas.

Trubačovs savā pirmajā oficiālajā spēlē valmieriešu vārtus sargāt uzticēja Markam Bogdanovam, kuram šī bija pirmā spēle dzimtās pilsētas kreklā pēc vairāk nekā desmit gadu pauzes. Zīmīgi, ka šī bija arī Marka 100. spēle virslīgā.

Pirmajā puslaikā likās, ka mūsu futbolistiem ir visi priekšnoteikumi, lai iepriecinātu ne tikai Marku, bet arī tik ļoti uzvaru alkstošos komandas līdzjutējus — nekāda respekta pret pretiniekiem, pārliecinoša saspēle, cīņasspars un augsts temps — ko tādu diez vai bija gaidījis pretinieku vadītājs Valds Dambrausks. Diemžēl par šo visu uzvaras neviens nedod — ir jāsit vārti, un šajā aspektā mūsējiem joprojām nekādi neiet.

Līdzīgi kā abu komandu pirmajā tikšanās reizē Valmierā, kad gandrīz no centra pirmos vārtus pirmā puslaika izskaņā guva Gļebs Kļuškins, arī šajā notika kas līdzīgs, kad pēc stūra sitiena spēles 38. minūtē visai nepārredzamā epizodē tiesnesis Naļivaiko tika fiksējis Bogdanova bumbas ķērienu jau pāri vārtu līnijai. No šī trieciena Trubačova vīri tā arī neatguvās.

Otrajā puslaikā manāmi pietrūka svaiguma, ko arī varēja sagaidīt, ņemot vērā treniņnometnes sekas un šīs taktikas prasības, kur noteicošais vārds ir presingam. Vienīgais, kurš krita ārā no kolektīva, nepagurstoši drasējot pa savu kreiso malu, bija Oskars Madis Miķelsons. Madžo savam pretspēlētājam Robertam Savaļniekam šajā spēlē lika izskatīties ļoti blāvam, ne velti Nika brāli Dambrausks otrajā puslaikā nomainīja.

Līdz ar šiem spēka izsīkumiem bumbu arvien uzskatāmāk sāka kontrolēt RFS, veidojot vienu uzbrukumu pēc otra, un bija pilnīgi saprotami, ka vienā mirklī viņu spiedienu mūsējie vairs nespēs turēt. Līdz spēles beigām pretinieki guva vēl trīs vārtus un svinēja it kā pārliecinošu uzvaru. Lai vai kā, jāuzslavē Valmieras vārdu nesošie futbolisti, ka joprojām turpina atdot sevi visu, lai arī uz papīra visas šīs spēles notiek starp profesionāļiem un profesionāliem amatieriem. Visu cieņu, ka varam turēt viņiem līdzi.

Gatis Kalniņš par šo spēli: «Ir skaidrs, ka šodien tikās divas komandas, kuras ir pretējās tabulas daļās, un daudziem šis rezultāts droši vien likās likumsakarīgs. Pirms spēles bijām noskaņojušies cīnīties par punktiem. Zinājām, ka daudzi pretinieka spēlētāji piedalījās izlases spēlēs, līdz ar ko komandai šī pauze radīja tādu saraustītu grafiku. Iznākums gan ir tāds, kāds tas ir, varbūt mazliet labāks nekā pirmajā abu komandu spēlē. Jāturpina gatavoties nākamajām spēlēm.»

Valds Dambrausks: «Vienmēr ir sarežģīti savākt komandu pēc izlašu pauzēm. Šis nebija izņēmums. Vēlos uzteikt Valmieras komandu, kura līdz otrajiem vārtiem izrādīja ļoti lielu pretestību. Viņi šurp bija atbraukuši ar savu spēles plānu, necentās ierakties savu vārtu pusē, centās presingot, spēlēt agresīvu futbolu, padarīja mūsu dzīvi grūtāku. Paši nerealizējām piecus sešus lieliskus pretuzbrukumus. Galarezultātā esam apmierināti ar sasniegto, esam izcīnījuši pašu galveno — trīs punktus.»

Jau šopiektdien uz futbola paplātes starp Pasaules kausa intrigām viena no Virslīgas sezonas klusajām intrigām — spēle par nepalikšanu pēdējā vietā — otrā tikšanās ar FK Metta/Latvijas Universitāte. Spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā pl. 19. Atbalstīsim savējos no tribīnēm!

RFS — VALMIERA GLASS VIA 4:0 (1:0)

Vārti: Dubra 38’, Solovjovs 70’, Uldriķis 78’, Regža 89’

Brīdinājumi: Savičs 42’, Solovjovs 83’ — Miķelsons 37’

Sastāvi: Ikstens (v), Fertovs, Marusičs (74’ Regža), Indrāns (46’ Jaudzems), Vačiberadze, Šergelašvilli, R. Savaļnieks (63’ Sorokins), Solovjovs, Dubra (k), Savičs, Uldriķis — Bogdanovs (v), Kramēns, Sambo, Cipe, Miķelsons, Pallo, Bērziņš (39’ V. Jaunzems), Fjodorovs (64’ Taulavičus), Ērglis (k), A. Jaunzems, Kalniņš (46’ Talcis).

Spēles tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko

ĀTRVILCIENS aizsardzība — uzbrukums jeb Oskars Madis Miķelsons spēlē pret RFS paspēja it visur. RFS foto