Trīs no trīs

- 3.Maijs, 2017

Komanda.lv 1. līgas čempionāta 3. kārtā VALMIERA GLASS VIA futbolisti beidzot atrādījās arī savu skatītāju priekšā — sestdien Vidzemes Olimpiskā centra futbola laukumā grūtā spēlē tiekot galā (1:0) ar vēl pērnajā sezonā virslīgā spēlējušajiem BFC Daugavpils puišiem.

Spēli ar vieniem no turnīra potenciālajiem līderiem laukuma saimnieki sāka netaustoties — uzreiz metoties uzbrukumos, bet tā pa īstam vēl neapdraudot Daugavpils cietoksni. Kaut arī tikai trešā spēle, bet mūsējiem laukuma centrā jau zīmējas laba sadarbība starp trīs spēles veidotājiem — Mārci Ērgli, Alvi Jaunzemu un Artūru Pallo, visi prot lasīt spēli un, kas it īpaši svarīgi, — precīzi arī piespēlēt. Šīs sapratnes viens no stūrakmeņiem pilnīgi noteikti meklējams telpu futbolā.

Atgriežoties pie šīs cīņas: vienīgie vārti spēlē tika gūti klasiskā stilā — 18. minūtē no tā saucamā Bekhema punkta brīvo soda sitienu pēc vislabākajiem slavenā angļu futbolista paraugiem izpildīja Alvis Dubovs, nosūtot bumbu vārtsargam neaizsniedzamajā devītniekā.

Turpinājumā uz viesu atbildes gājieniem allaž pārliecinoši darbojās mūsu aizsardzības bastions —valmieriešu vārtsargam Elvim Arnavam šajā spēlē darba nebija daudz. Kādā no epizodēm piecas minūtes pirms pārtraukuma gaisa divcīņā sadūrās uzreiz trīs spēlētāji, to vidū Dubovs, viesu vārtsargs Aleksandrs Vlasovs un aizsargs Aleksandrs Ivanovs. Pirmais piecēlās Ivanovs, bet, kā vēlāk izrādījās, tieši viņu puslaika pārtraukumā paņēma ātrie un aizveda uz slimnīcu sīkākām pārbaudēm sakarā ar iespējamo smadzeņu satricinājumu. Arī Vlasovs nebija spējīgs cīņu turpināt, vienīgais spēlē atgriezās Alvis ar labi pamanāmu baltu apsēju ap galvu. Vēl puslaika izskaņā izcēlās viesu pussargs Armands Snarskis, kurš uz ģērbtuvēm piespiedu kārtā, nopelnījis sarkano kartīti, devās dažas sekundes pirms saviem komandas biedriem.

Otrajā puslaikā, lai arī atrodoties vairākumā, valmieriešiem tomēr neizdevās ieņemt pretinieku vārtus, kaut uzbrukumus viņi veidoja citu pēc cita. Vienīgajā viesu simtprocentīgajā iespējā lieliskus refleksus vārtos nodemonstrēja Arnavs, glābdams komandu spēles izskaņā no potenciālā neizšķirta.

VALMIERA GLASS VIA līdzās nākamajiem pretiniekiem Rēzeknes FA/BJSS ir vienīgie, kas turnīru iesākuši ar trīs uzvarām. Šajā kārtā zaudējumu cieta arī Olaines futbolisti, bet grobiņnieki nospēlēja neizšķirti. Tātad jau šosvētdien Rēzeknē izšķirsies, kura no komandām turpinās sezonu pa uzvaras taku. Šīs spēles sākums pl. 15 OC Rēzekne mākslīgajā laukumā.

VALMIERA GLASS VIA BFC Daugavpils 1:0 (1:0)

Vārti: Dubovs 18’

Brīdinājumi: Snarskis 45’+5, Volkovs 60’

Noraidījumi: Snarskis 45’+5

Sastāvi: Arnavs (v), Dubro (66’ Lūsiņš), Sietiņsons, Jākabsons, Cipe, V. Jaunzems, A. Jaunzems (88’ Velme), Miķelsons, Ērglis (k), Pallo, Dubovs (52’ U. Bērziņš) — Vlasovs (v) (39’ Žadanovs), Sokolovs, A. Ivanovs (46’ Žaldovskis), Ševčuks (69’ Kozlovs), E. Bovins (61’ Deružinskis), Volkovs, Snarskis, D. Ivanovs (86’ Iļjins), J. Bovins, Litvinskis (k), Skrebels.

Spēles tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs

KOMANDAS biedri sveic Alvi Dubovu par tikko skaisti gūtajiem vārtiem spēlē pret BFC Daugavpils.