19. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Melānija, Imanta

Trikātā svin senās Tālavas ķēniņa Tālivalža svētkus

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Miglā tīts dzestrs augusta rīts un rasa zālē – tā dabā iesākās 10. augusts, kad Trikātā notika ķēniņa Tālivalža svētki. Jau ap plkst. 10 pie saieta nama «Depo» pulcējās vairāki desmiti velobrauciena «Tālivalža stāsti» dalībnieku. Kopā ar brauciena maršruta gidi Santu Paegli iesākās velobrauciens pa Trikātas pagastu, bet tajā pašā laikā Trikātas centrā pulcējās komandas uz sabiedrības «Rona» kausa izcīņu volejbolā, kā arī novusa cienītāji kultūras nama zālē.

Trikātā svin senās Tālavas ķēniņa Tālivalža svētkus

No plkst. 12 gan lielie, gan mazie svētku apmeklētāji varēja ievingrināt roku loka šaušanā. Arī par bērniem svētkos bija padomāts: tie varēja darboties radošajās darbnīcās, piepūšamās atrakcijās, izveidot hennas zīmējumu, doties izjādē ar zirgu, veidot lielus ziepju burbuļus, kā arī spēlēt novusu un lielo domino.

Visu dienu pie saieta nama «Depo» bija apskatāma izstāde no iepriekšējo gadu svētkiem par godu ķēniņam Tālivaldim, kā arī Trikātas pagasta gleznainās ainavas no putna lidojuma – fotogrāfijas no drona.

Uz svētku tirdziņu bija atbraukuši daži amatnieki un mājražotāji, pie kuriem varēja iegādāties rotaļlietas bērniem, dekoratīvas lietas un apgleznotas stikla glāzes ikdienai un svētkiem, medu no vietējās saimniecības, sukādes un cidoniju sīrupu no Brenguļu pagasta «Granberry», krūmmellenes no «Abullāčiem», uzņemt enerģiju no «Royal Coffee» kafijas. Visu dienu apmeklētājiem bija atvērts arī «R’Chocolate», kur varēja nobaudīt gardo saldējumu un šokolādi.

Protams, svētku dienā notika arī tradicionālais sacensību skrējiens «Tālivalža taka». Tiem, kurus piesaista aktīvs dzīvesveids, bija iespēja pārbaudīt savu gribasspēku un fizisko spēju robežu. Skrējienā bez ierastām aktivitātēm – loka šaušanas, šaušanas mērķī, granātas mešanas, upes šķēršošanas u.c., kā jaunums bija šķēršļu joslas veikšana, ieģērbjoties bruņās, ar zobenu rokā. Trikātas parkā bija izveidots neliels orientēšanās labirints, bet pa Trikātas centru un tās apkārtni izvietotas norādes foto orientēšanās aktivitātei.

Pasākumu kuplināja zobencīņu paraugdemonstrējumi, kurā svētku apmeklētāji varēja uzzināt par agrāko karavīru apģērba galvenajām sastāvdaļām un ieročiem. Uz svētku dienu tika izveidota «Trikātas kara draudze», kuru lomās iejutās gan lieli, gan mazi apmeklētāji, lai iejustos senās Tālavas aizstāvju lomās un izspēlētu teritorijas aizstāvēšanu no ienaidniekiem.

Svētku noslēgumā Trikātas pilskalna estrādē uzstājās brāļi Auzāni un slavenais Jersikas orķestris ar koncertprogrammu «Uzliec veco gramafonu». Pēc koncerta notika zaļumballe kopā ar grupu «Tauriņdeja».

PAŅEMT ROKĀS ZOBENU un uzlikt bruņu cepuri varēja ikviens, kas jutās pietiekami spēcīgs.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Augusts, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri