25. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Maiga, Milija

Trijos ceļos iegulda gandrīz miljonu eiro

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šovasar, braucot Jeru pagastā uz graudu kalti «Kalntemekās», autiņš ripo nudien kā pa galdu. Arī satiktie graudu kravu vedēji pozitīvi novērtē šā stratēģiski svarīgā ceļa pārvērtības. Par tām plašāk stāsta Rūjienas novada pašvaldības Nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs DAIRIS LĀCIS.

Trijos ceļos iegulda gandrīz miljonu eiro

«Visām Latvijas pašvaldībām caur LAD šogad bija pieejamas kvotas un attiecīgs finansiālais atbalsts pašvaldību nozīmes ceļu uzlabojumiem. Tiesa, atbalsta pretendentiem uzreiz tika norādīts, ka finansējums nav paredzēts šo ceļu asfaltēšanai un ka tiem joprojām jāpaliek ar grants segumu. Arī Rūjienas novada pašvaldība izmantoja šo iespēju un pieteicās finansējuma saņemšanai. Izvērtējot, kurus  pašvaldības nozīmes ceļus tad šogad sakārtot, prioritāte bija tiem, kurus izmanto lauksaimnieciskās ražošanas nodrošināšanai. Tika uzsākta brauktuves uzlabošana pirmajās trīs vietās: Jeru pagastā divus ceļus: Vāveres – Jenči (3, 41 km),  Dravnieki – Ceriņi ( 1,16 km) un Lodes pagastā pašvaldības nozīmes ceļu gar Laņģezeru ( 5, 68 km). Visās šajās vietās, kā zināms, notiek aktīva saimnieciskā darbība un šo ceļu tuvumā ir gan lauksaimniecībā izmantojamās zemes, gan lauku saimniecības un arī vairāki novadam nozīmīgi saimnieciskās darbības objekti: vietējo graudkopju kooperatīvās sabiedrības «Daiva» graudu pieņemšanas, pirmapstrādes un uzglabāšanas bāze, kā arī lopbarības miltu ražotne, tur atrodas arī  Latvijas Aitu audzētāju asociācijas teķu kontrolaudzēšanas un kontrolnobarošanas stacija «Klimpas», kā arī Latvijā viena no lielākajām un modernākajām piena lopkopības saimniecībām «Ceriņi» un vēl citi novadam nozīmīgi objekti.

PĀRVĒRTĪBAS. Tā tagad pēc remonta izskatās pašvaldības nozīmes ceļš Vāveres – Jenči starp «Kalntemekām» un «Klimpām». Alekseja Koziņeca foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri