22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Tilts — nākamajām paaudzēm

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Ceļu meistars ir viena no manām darbības sfērām, kas man sagādā visvairāk gandarījuma un arī visvairāk galvassāpju, jo šogad klimatiskie apstākļi lauku ceļus nesaudzēja,» atzīst Naukšēnu novada Ķoņu pagasta pārvaldes vadītāja ŅINA KRASTIŅA.

Tilts — nākamajām paaudzēm

«Tomēr, neskatoties uz visām grūtībām, šogad ceļu jomā ir ļoti daudz izdarīts — realizēti divi lielie Eiropas projekti: grants ceļu programma un atbalsts uzņēmējdarbībai. Izremontēts un nodots ekspluatācijā ceļš Dronas – Purapuķes, mazas astītes palikušas ceļam Ķire – Jaunlambikas, bet man ļoti liels gandarījums, ka spējām veikt divu ceļu rekonstrukciju, tas ir milzu ieguldījums, vismaz mūs atcerēsies nākamās paaudzes, šķērsojot šo tiltu, kas jau bija novecojis, bet tagad atkal 50 gadus pa to varēs neraizējoties droši braukt. Iespēju robežās un atkarībā no laikapstākļiem arī greiderējam, jo tas jādara tad, kad nepieciešams. Esam veikuši dažus mazākus remontus novada svarīgākajos grants ceļos Piksāri – Omuļi, Ķire – Alēni. Arī patlaban veicam ceļa Ciņi – Vilnīši remontu, veidojot ūdens atvades sistēmu un uzlabojot ceļa segumu. Gribu pateikt paldies SIA Sanat, jo bieži vien viņi ir tie, kas mūs glābj avārijas situācijās. No grūtībām gribētu atzīmēt savulaik zemes iemērīšanas procesā radušās nepilnības — bieži vien ir tā, ka ceļš ved uz vairākām mājām, taču pēc robežu plāna konstatējam, ka tas atrodas privātās teritorijās, līdz ar to varam tikai nedaudz palīdzēt, bet ne pamatīgi, jo zemes īpašnieki bieži vien iebilst pret radikālām darbībām, piemēram, ūdens atvades sistēmas izveidošanu.

Mēs veicam arī kardinālo zāles un atvašu nopļaušanu — otro gadu sadarbojamies ar uzņēmēju no Alūksnes, kas pļauj grāvjus Latvijas Valsts mežiem. Ja ceļš nav aizaudzis ar krūmiem, arī segums nav tik pārmitrs, tas ātrāk izžūst, līdz ar to mazāk veidojas bedres.

Nav noslēpums, ka daudzi asfaltētie ceļi sen jau pelnījuši, lai tos atjaunotu, tad nu mums šogad izdevies uzlikt dažiem ceļiem vienkārtas asfalta segumu, un domājam to turpināt arī nākotnē, katru gadu atjaunojot kādu posmu. Daudz esam izdarījuši arī, pateicoties projektu vadītājai Anitai Dukurei, kas strādā ar lielu kapacitāti. Patlaban noslēdzies iepirkums nākamās kārtas projektēšanai grants ceļiem, šie projekti nav sarežģīti, tajos mazāk papīru būšanas, vairāk praktiskās darbības.

Gatavojamies ziemai, līgumi saslēgti, jo mūsu nostāja ir tāda, ka līdz katrai viensētai jābūt izbraucamam ceļam. Ja ziema saudzēs, tad par ietaupītajiem līdzekļiem pavasarī varēsim kaut ko paliekošāku izdarīt. Projektā ir divu grants ceļu atjaunošana; tā kā pie mums top lielas fermas, esam nolēmuši uzņēmējiem pievilkt infrastruktūru, lai arī iepriekš tas nebija plānots, taču situācija mainās ik brīdi, un mums jābūt gataviem adekvāti reaģēt,» uzskata Ņina Krastiņa.

BRAUCIET LĒNĀM PĀR TILTU, DRAUGI!, jo tam būs kalpot pusgadsimtu. Ņinas Krastiņas foto

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri