21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Tiks paaugstināta uzturēšanās maksa pansionātā „Valmiera”

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ceturtdien, 25.oktobrī Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika apstiprināts jaunais sniegto pakalpojumu cenrādis pansionātā „Valmiera”. Saskaņā ar domes sēdes lēmumu, no 2013.gada 1.janvāra ikmēneša uzturēšanās maksa pansionātā „Valmiera” būs 275 lati mēnesī, līdzšinējo 260 latu vietā.

Tiks paaugstināta uzturēšanās maksa pansionātā „Valmiera”

Pansionāta „Valmiera” direktore Teiksma Rusmane skaidro: „Cena par pakalpojumu aug, jo ik gadu ceļas arī saimnieciskās izmaksas – gan par elektrību, gan degvielu, gan medikamentiem. Turklāt, ikmēneša uzturēšanās maksa paredz gan medikamentu iegādi, gan ēdināšanu, gan klienta nodrošināšanu ar higiēnas precēm un citām nepieciešamajām lietām. Klientam tiek sarūpēts viss sadzīvei nepieciešamais- arī apģērbs, gultas veļa, sadzīves priekšmeti un citas lietas. Papildus nekas vairs nav jāmaksā! ”

Vidēji par uzturēšanos pansionātā Latvijā tiek maksāts ap 270 latiem. Jāpiebilst, ka pansionāts „Valmiera” ir renovēts, salīdzinoši mājīgs, turklāt neatrodas pilsētas nomalē. Tāpat Latvijā pansionāta „Valmiera” ēkas Rīgas ielā un Kauguru ielā novērtētas kā labs piemērs citu pansionātu vidū, īpaši vides pieejamības ziņā.

Pārējās pakalpojumu cenas pansionātā „Valmiera” nemainīsies, un tāpat kā līdz šim par pirmā līmeņa (10 stundas mēnesī) mājas aprūpi būs jāmaksā LVL 15,32 mēnesī, par otrā līmeņa (18 stundas mēnesī) - LVL 25, 57 mēnesī, par trešā līmeņa (20 stundas mēnesī) -LVL 30,64 mēnesī, par ceturtā līmeņa (26 stundas mēnesī) – LVL 36,77, savukārt par piektā līmeņa (28 stundas mēnesī) mājas aprūpi klientiem būs jāmaksā LVL 39, 83 mēnesī. Izvērtējot situāciju, tiem mājas aprūpes klientiem, kuri ir īpaši aprūpējami, sniegta iespēja  saņemt arī pusdienas, maksājot LVL 0.80 par reizi. Pansionāta „Valmiera ”direktore informē, ka šobrīd mājas aprūpes pakalpojumus saņem 69 iedzīvotāji, taču atzīst, ka iestājoties aukstākam laikam un jo īpaši ziemā, klientu skaitam ir tendence pieaugt.

Pansionātā „Valmiera” iespējams iznomāt arī telpas pasākumiem par LVL 10.00 stundā.

Valmieras pilsētas pansionāts „Valmiera” ir vispārēja tipa pašvaldības sociālās aprūpes iestāde. Pansionātā uzņem darba nespējīgas personas pensijas vecumā un I un II grupas invalīdus ar fiziska rakstura traucējumiem, kuriem nepieciešama pastāvīga aprūpe, pastāvīgai dzīvei un uz laiku līdz 6 (sešiem) mēnešiem. Pansionāta galvenā ēka atrodas Rīgas ielā 55, Valmierā. Savukārt ēka Kauguru ielā 3 durvis vēra 2010. gada februārī.

Pansionāts veic arī mājās aprūpi pamatvajadzību apmierināšanai personām, kuras objektīvu apstākļu dēļ nevar sevi aprūpēt un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Valmiera.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri