Telpu futbolisti virslīgā debitē ar uzvaru

- 7.Novembris, 2017

Svētdien Latvijas telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētajā Optibet Virslīgas čempionātā ar uzvaru debitējuši pērn 1. līgas turnīru uzvarējušie VALMIERA GLASS VIA telpu futbolisti. Ulda Pūcīša trenētie zēni šo panākumu piedzīvoja izbraukumā Salaspilī, kur ar 4:3 pārspēja līdz šim turnīru neveiksmīgi (divi zaudējumi) uzsākušo SK Monarhs vienību.

Pirmās spēles Optibet Virslīgas čempionātā tika aizvadītas jau 7. oktobrī. Valmierieši turnīrā iesaistījās uzreiz pēc Komanda.lv 1. līgas čempionāta noslēguma. Lai arī komandas pieteikumā minēti teju visi pērn telpu futbolu spēlējušie (no kuriem liela daļa arī šīs sezonas lielā futbola zelta kaldinātāji), Pūcītim sezonas sākumā nākas samierināties ar vairāku spēlētāju, galvenokārt līderu, iztrūkumu.

Neskatoties uz šo faktu, pirmā spēle Salaspilī pierādīja, ka arī ar novājinātām rindām Valmieras puikas spēj rādīt futbolu, kas nes uzvaru. Mūsu komandas futbolisti jau pašā spēles sākumā pārsteidza Monarha spēlētājus ar diviem bezatbildes vārtiem — 4. minūtē pēc auta izspēles neatvairāmi vārtu augšējā stūrī bumbu adresēja Kaspars Bacis, bet pēc minūtes 2:0 pēc stūra sitiena izspēles panāca Egils Arturs Nazarovs. Lai arī pirmā puslaika turpinājumā vairāk ar bumbu darbojās laukuma saimnieki, mūsu futbolisti aizsargājās teicami, arī vārtos lieliski darbojās Matīss Kučinskis.

Otrais puslaiks sākās kā pirmais — ar vārtiem. Spēles 24. minūtē Monarha soda laukumā vārtsargs klupināja vienu no diviem Valmieras komandas veterāniem Valdi Veinbergu, bet soda sitienu no 6 metriem precīzi izpildīja otrs — komandas kapteinis Maksims Koļesņikovs: 3:0. Svētki gan neturpinājās pārāk ilgi — tāda ir šīs spēles dinamika, ka minūtes laikā var notikt neparedzamais. Jau pēc minūtes pēc rikošeta no Kārļa Zvirbuļa kājas bumba pirmo reizi ieripoja arī Kučinska sargātajos vārtos. Burtiski uzreiz pēc centra izspēles arī nākamais Monarha uzbrukums noslēdzās ar vārtu guvumu — savu spēlētāju pie tālā stūra nogulēja Nazarovs, un jau 3:2. Pēc tam, kad 31. minūtē futbola žargonā bumbu savos vārtos atveda valmierietis Mikus Veidemanis — 3:3, likās, nu būs dimbā, bet nekā nebija — mūsu puikas nesalūza. Jau pēc minūtes ar individuālu meistarību 4:3 panāca Valts Jaunzems. Visu atlikušo spēles gaitu, Pūcītim aktīvi diriģējot savus futbolistus, izdevās noturēt šo rezultātu, teicami vārtos darbojās arī Kučinskis, laukumā Veinbergs ar Koļesņikovu. Gala rezultātā vēsturiska uzvara un pirmie trīs punkti.

Bez jau pieminētajiem vēl šajā spēlē valmieriešu sastāvā laukumā izgāja Kristers Lūsiņš, Ingars Pūlis un Jānis Māris Taulavičus. Kā otrais vārtsargs spēlei tika pieteikts Reinis Mačulāns.

Nākamajā spēlē, kas būs pirmā atrādīšanās saviem līdzjutējiem, valmieriešiem priekšā galvu reibinošs eksāmens pret Latvijas telpu futbola flagmaņiem — FK Nikars. Šī spēle jau šosestdien, 11. novembrī, pl. 13.30 Vidzemes Olimpiskajā centrā (ieeja bez maksas).

TELPU FUTBOLA lielās cīņas valsts augstākajā līgā valmierieši uzsākuši ar uzvaru Salaspilī. Sportacentrs.com tiešraides ekrānatvērums