16. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Daiga, Dinija

Politika

"Pārmaiņas vajadzīgas, lai dabūtu uzrāvienu!"

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

"Vadīt domi? Jā, esmu tam nobriedusi," – tā pirms vēlēšanām intervijā reģionālajam laikrakstam "Kurzemnieks" sacīja Daiga Kalniņa. Nu viņa – pa pusei rīdziniece, pa pusei alsundzniece – ar četrām balsīm "pret" un piecām "par" ievēlēta par Alsungas novada domes priekšsēdētāju.

Pēdējais no neieņemtajiem bastioniem

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Ar politiskā spēkā "Mūsu partija" atbalstu partija "Saskaņa" nākusi pie varas Daugavpilī, no amata gāžot iepriekšējo mēru Jāni Lāčplēsi no Latgales partijas. Šāds scenārijs "Saskaņai" bija iecerēts arī Liepājā, tomēr vēju pilsētas ilggadējā mēra Ulda Seska cietoksni tai ieņemt neizdevās.

No karsta līdz mērenam

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

 

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā šogad aizritējušas savdabīgā gaisotnē. Kāpēc tā? Pirmkārt, dažādas sabiedrības grupas pirmsvēlēšanu cīņas karstumu uztvērušas citādi – tie, kas ir sociālajos tīklos, pieredzējuši nebijušu politisko kampaņu spiedienu.

Ko vēlējām, to kristīsim

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Šogad notikušās pašvaldību vēlēšanas, kurās piedalījās 50,41% no reģistrētajiem balsstiesīgajiem, daudzviet, iespējams, atmiņā paliks vispirms ar salīdzinoši agresīvo reklāmu, kas šoreiz īpaši bija vērsta uz personālijām, ne tik daudz uz konkurējošajām partijām. Kaut gan tas ir saprotami, jo, kā liecina arī šo vēlēšanu rezultāti, cilvēki, izvēloties vietvaras, tomēr lielākoties balso par personībām, ne politisko spēku.

Ne velti vairumā novadu atsevišķu pagastu pārvalžu vadītāji viņu pārvaldītās teritorijas vēlēšanu iecirkņos daudzviet ir krietni apsteiguši saraksta līderus, pat no padsmitās vietas sarakstā nonākot pirmajā...

55% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ir svarīgi balsot EP vēlēšanās

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Vairāk nekā puse (55%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir svarīgi balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās (18% - ļoti svarīgi; 37%- drīzāk svarīgi), kuras norisināsies 24. maijā. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Aicina uz diskusiju Valmierā par Latvijas prezidentūras ES Padomē darba programmu

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Pirmdien, 21.oktobrī, Valmierā Vidzemes Augstskolā norisināsies diskusija par Latvijas prezidentūras ES Padomē darba programmu.

Jauniešus aicina piedalīties pētniecisko darbu konkursā "Gunāra Astras un viņa līdzgaitnieku loma Latvijas neatkarības atjaunošanā"

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Organizācija "Daugavas vanagi" sadarbībā ar Latvijas nacionālo arhīvu, Latvijas okupācijas muzeju, Pasaules brīvo latviešu apvienību un Eiropas Parlamenta informācijas biroju Latvijā izsludina pētniecisko darbu konkursa "Gunāra Astras un viņa līdzgaitnieku loma Latvijas neatkarības atjaunošanā" atkārtojumu.

 

Ļoti iespējams, ka Vidzemes partija startēs vēlēšanās arī Valmierā un Rīgā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Sestdien, 8.decembrī Valkā notika Vidzemes partijas otrais kongress. Tajā vadības ziņojumus sniedza valdes priekšsēdētājs Guntis Gladkins un priekšsēdētāja vietnieks Vents Armands Krauklis. Ziņojumos un debatēs tika analizēta situācija Vidzemē (situācija pasliktinās, dažos rādītājos tā ir bēdīgāka nekā Latgalē),norādīti ceļi kā to uzlabot, spriests ko un kā piedāvāt iedzīvotājiem pašvaldību vēlēšanās.

Rīt Valmierā notiks diskusija par Eiro ieviešana Latvijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Ceturtdien, 18.oktobrī notiks diskusija "Eiro ieviešana Latvijā? Ko tas mums nozīmē?", kurā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis, Valmieras domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja vadītājs Māris Graudiņš un laikraksta "Liesma" žurnālists Guntis Vīksna. Pasākums notiks Valmieras bibliotēkā plkst.17.00. Pirms publiskās debates plkst. 15.00 deputāts Šadurskis eiro ieviešanu apspriedīs ar Vidzemes augstskolas studentiem.

Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni piedalās Eiropas Parlamenta plenārsēdes simulācijas spēlē

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

2.martā Valmieras Valsts ģimnāzijā (VVĢ) notika Eiropas Parlamenta plenārsēdes simulācijas spēle „Cīņa pret klimata pārmaiņām, atbalstot atjaunojamās enerģijas”. Spēlē iesaistījās aptuveni 60 VVĢ 10.-12.klašu skolēni. Plenārsēdi vadīja žurnālists un Eiropas Savienības jautājumu speciālists Ansis Bogustovs.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri