22. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Maigurs, Mārica, Māris

Viedokļi

Pie sirds pieaugusī kodu karte

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Šonedēļ «Gerharda ministrija» (pavisam drīz tā droši vien sauksies pavisam citā uzvārdā) rīkoja ikgadējos tradicionālos pasākumus valsts un pašvaldību piedāvāto e-pakalpojumu uzstājīgākai reklamēšanai Latvijas sabiedrībā. Tik tiešām vajadzīga un neatliekama lieta. Tikai, šķiet, arī pašam uz sevi paraugoties, tāda viegli bezcerīga...

Ķengurs Valmieras ielās

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Līdz ar septembri un skolas sākumu pilsētas ielas kļūst pilnākas gan ar gājējiem, gan autobraucējiem. Steidzamies darbos un uz skolām, pēcpusdienās vecāki ved bērnus uz pulciņiem un ne tikai.

Kurš un kā lauzīs OIK sistēmu?

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Uz 13. Saeimas vēlēšanām potenciālais elektorāts šoreiz tiek teju aprakts masveidīgā informācijas plūsmā vispirms jau no tiem medijiem, kuri piedāvā audiovizuālo materiālu. Dažādu pirmsvēlēšanu diskusiju ieraksti burtiski pārblīvē interneta portālus, neatpaliek arī televīzija.

Nevis muļķība, bet stulbums!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Jau sengrieķu filozofs Platons skaidroja muļķības attīstību bremzējošo būtību: «Muļķība tieši tāpēc ir liels ļaunums, ka cilvēks, nebūdams ne krietns, ne labs, ne saprātīgs, pats ar sevi ir pilnīgā mierā, jo nedomā, ka viņam kaut kas trūktu, pēc kā būtu jācenšas.» Pārceļot šo atziņu mūsdienu Saeimas vēlēšanu gaisotnē, negribot domas aizķeras pie vēlētāju izvēles motīviem. Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) ieņem otro vietu reitingos. Izteikšu savu subjektīvu viedokli.

Šādi sačakarēt ir jāmāk

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

«Jaunā Lattelecom televīzija ar nosaukumu Helio ir kārtējais pierādījums tam, ka pie mums diemžēl neko nevar izdarīt tā pa īstam, konkrēti un līdz galam...» – tā raksta kāds no neskaitāmajiem šīs kompānijas interaktīvās televīzijas lietotājiem facebook tīklā, kurā pēdējā laikā netrūkst līdzīgu komentāru saistībā ar šīs kompānijas neseno atjauninājumu, kas jau skāris 50% lietotāju visā Latvijā un drīzumā skars arī pārējos.

Kā pareizi vēlēt prezidentu?

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Par Latvijas iekšpolitikas sava veida raksturīgu iezīmi ir kļuvis fakts, ka līdz ar kārtējo Saeimas vēlēšanu tuvošanos aktualizējas arī jautājums par to, kā pareizi vēlams Latvijas Valsts prezidents.

Skatīsimies tālāk un plašāk!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Nesen domāju par to – kas varētu būt tā viena lieta, ko es gribētu novēlēt Latvijai? Sev un arī Burtnieku novadam, katram Latvijā dzīvojošajam es gribētu novēlēt vienu vārdiņu, un tas ir TĀLREDZĪBA. Tas īpaši svarīgi šajā populisma laikā, kad mēs dzirdam, ka būs partijas, kas tūliņ visas problēmas atrisinās ar vienu burvju pieskārienu. Domāt tālredzīgi. Mēs zinām, ka ir jāskatās uz priekšu tālākā vektorā, kas ir desmit, divdesmit, trīsdesmit, piecdesmit gadus uz priekšu, un, manuprāt, Latvijas simtgade ir tieši tas brīdis, kad vajag apskatīties un padomāt – kāda ir tā Latviju, kuru mēs aiz sevis atstāsim pēc simt gadiem? Kādu mēs viņu gribam? Vai tādu, ka visa vēsture šeit ir nošķūrēta, vai arī tādu, ka vēsture ir izcelta, saglabāta, sakopta, arī tie vēstures stāsti izstāstīti.

Mirst nezināšanas dēļ

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

No mazotnes mācāmies dalīties, jo tas taču ir pieklājīgi, tomēr tam ir savas robežas. Tāpat jāapzinās, ko mēs dodam un kam. Cilvēka nezināšana Rīgas Zooloģiskajā dārzā radījusi ļoti nelāgu notikumu – ilgās mokās uz operāciju galda miris trīs mēnešus jauns ziemeļbriedis.

Piedāvājums tikt vaļā no OIK bezkaunīgā āķa

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Šajā politiski un arī klimatiski ļoti vējainajā laikā ir parādījusies reālas enerģijas pārpilna un, iespējams, arī gaiša ziņa. Proti, Zviedrijas Eolus Vind AB meitas uzņēmums Latvijā SIA «Eolus» ir pieteicies uzbūvēt Latvijā, konkrētāk, Dobeles un Tukuma novadā, līdz šim lielāko elektrostaciju parku ar 51 vēja turbīnu. Patlaban jau tiek slēgti līgumi ar parka izbūvei vajadzīgo zemju īpašniekiem, notiek visas vajadzīgās šāda parka ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras, kā arī projekta sabiedriskā apspriešana.

Bez Maksimas rokas attālumā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmiera nav tik liela, lai daļu savu līdzcilvēku nepazītu, nu kaut vai, nezinot vārdu, sejas tomēr ir iegaumētas. Ir cilvēki, ar kuriem sasveicināmies tikai tāpēc, ka mūsu ceļi bieži vien krustojas. Valmieriešiem, jo īpaši G. Apiņa ielas iedzīvotājiem, visbiežāk līdz šim sanāca satikties lielveikalā «Maxima», kas daudziem no viņiem ir rokas stiepienā no dzīves vietas. Kur vēl labāk – viss vienuviet un pa ceļam uz māju! Kopš lielveikals slēgts remontam, pircēju ierastā kārtība ir izjaukta. Tas, ko agrāk, no darba mājās nākot, varēja iegādāties zem viena jumta – pārtiku, rūpniecības preces, medikamentus, mīļdzīvnieku barību un vēl citus ikdienas pirkumus – nu jāmeklē vai pa visu Valmieru. Gadiem «Maxima» uzticīgie pircēji tādā kā apjukumā tagad staigā no viena veikala uz citu. Kad nu kādā bodē maksimieši atkal nejauši satiekas, ir ko pārspriest par izjūtām bez sava veikala. Lūk, tikai daži no man pazīstamo pircēju secinājumiem.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri