23. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Strauta, Grieta

Viedokļi

Reiz arī mēs bijām vienoti

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Šajās dienās Latvijā tiek pieminēts Barikāžu laiks – šādu nosaukumu ir ieguvuši pamatā nevardarbīgie 1990. gada 4. maijā pasludinātā Latvijas atjaunotā valstiskuma aizsardzības pasākumi.

Arī mājdzīvnieki ir pelnījuši labturību

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Patērētāju pārtikas drošība ražotnēs, veikalos, tirgos un izbraukuma tirdzniecībā, dzīvnieku labturība fermās, novietnēs un aplokos, biodrošības pasākumi, īpaši jau cūku fermās un mājputnu kūtīs, maksimāla antibiotiku ierobežošana veterinārijā un arī visdažādāko mīļdzīvnieku turēšanas noteikumu ievērošana – tās joprojām ir svarīgākās tēmas, kam savās ikdienas pārbaudēs un plānveida kontrolēs uzmanību pievērš Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori. Un darāmā mums pietiek katrā no nosauktajām jomām. Arī attiecībā uz suņu un kaķu bezatbildīgu turēšanu savās dzīves vietās.

Satiksme Valmierā – pārmaiņu gaidās

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Pēdējos gados Valmierā līdz ar ekonomisko izaugsmi arvien jūtamākas kļuvušas transporta problēmas, kas regulāri izpaužas sastrēgumos pilsētas centrā, beidzoties darba dienai, bet jo īpaši saasinās masu pasākumu – Valmieras maratona, Prāta Vētras koncertu un dažādu gadatirgu – laikā, kad pārpildīti visi iespējamie un neiespējamie stāvlaukumi. Tāpēc arī pirms katrām pašvaldību vēlēšanām deputātu kandidāti zīmē vīzijas par daudzstāvu autostāvvietām, vēl vienu tiltu pār Gauju un tamlīdzīgiem risinājumiem, un nevarētu teikt, ka šajā jomā nekas netiek darīts – ir tapuši stāvlaukumi pie Pārgaujas ģimnāzijas un vājdzirdīgo bērnu internātskolas, labiekārtotas stāvvietas atjaunotajā A. Upīša ielas posmā pie renovētajiem daudzdzīvokļu namiem, bet ar to joprojām ir par maz. Lai turpinātu uzlabot  situāciju, šovakar piecos Valmieras pašvaldība aicina visus interesentus domes sanāksmju zālē uz Valmieras pilsētas transporta infrastruktūras attīstības koncepcijas 2. redakcijas apspriešanu.

Kāpēc viedtālruņi «nozombē» sabiedrību?

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Visos iespējamos veidos apskādētie mošķi, kuri Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas «Izkāp no telefona!» klipā krampjaini žņaudz mobilos tālruņus pat viņsaules gaitās, nenoliedzami pievērš uzmanību. Pirmā reakcija man un droši vien daudziem ir vainot pašus «nozombētos». Tomēr zombija tēls kampaņai ir trāpīgi piemeklēts ne tikai tāpēc, ka uzskatāmi ilustrē stūres un telefona kombinācijas iespējamās skarbās sekas. Tas mudina domāt par industriju līdzatbildību, mērķtiecīgi konstruējot vidi, kurā indivīds tikai šķietami pats pieņem lēmumus.

Cīņa par Latvijas pasūtījumu

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Lai kādi arī būtu ministri topošajā Krišjāņa Kariņa valdībā, par ārlietu un aizsardzības resoru vadītājiem šaubas nerodas ne mirkli. Abi ir pieredzējuši vīri, jau no pirmās dienas gatavi gan perfektas runas teikt, gan mūsu valsts nostāju pozicionēt starptautiskā mērogā. Kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO šajās pozīcijās abiem ministriem būtiskākais – ieturēt kopējo savienības un alianses kanti, atturoties no brīvdomīgiem izlēcieniem un, nedod Dies, stratēģisko partneru nesankcionētas mutes palaišanas publiskā telpā. Šis Kariņa valdības sāns kā bruņu durvis – ar šīm lietām viss allaž bijis kārtībā gan Edgaram Rinkēvičam, gan Artim Pabrikam.

Anonīms cilvēkstāsts

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Katrs aicinājums uz pasākumu tagad beidzas ar brīdinājumu, ka notikumā «var tikt filmēts un fotografēts», katra otrā preses relīze aptver nevis konkrētus cilvēkus un vietas, bet bieži vien ir minēta vien norāde par reģionu.

Tāds laiks – te slidens, te putra

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Politiskā huligāna reputācija – ne tikai krāšņi kolorītā, bet arī pavisam praktiski lietderīgā –, ko sev bija sarūpējusi suņubūdas partija, vienā mirklī sabruka kāršu namiņa vieglumā. Topošās koalīcijas veidotājiem zuda viss respekts pret «trakajiem» – izrādās, daļai no tiem traki vajag tikai iekļūt valdībā. Vairākums būs.

Solīts makā nekrīt

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Un tiešām nekrīt. Apstiprināts ir grafiks par skolotāju algu pieaugumu, tomēr intervijā Latvijas Radio izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) atklāj, ka iepriekšējā valdība apstiprinājusi, bet finanšu līdzekļi budžetā nav tam paredzēti.

Piebremzē Brexit rēgu

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

«Rēgs klīst pa Eiropu – populisma rēgs» – tā, pamainot tikai vienu vārdu pirms vairāk nekā pusotra gadsimta publiskotajā «Komunistiskās partijas manifesta» ievaddaļā, vistiešākajā veidā var raksturot notikumus daudzās līdz šim par Eiropas stabilitātes balstiem uzskatītajās valstīs. Pacietīgi, savstarpējus kompromisus meklējot un atrodot, ilgus gadus it kā kopīgu interešu vārdā būvētajā Eiropas Savienības kopīgajā mājā nu pārpārēm saradušies līdzšinējo saistību un līgumu revidētāji, daudzsolītāji un sašķeltības sludinātāji.

No koka var visu!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Protams, šāds apgalvojums ir nedaudz pārspīlēts, taču tās iespējas, ko piedāvā mūsu pašu mežos augošie kokmateriāli, ir ļoti plašas. Vajag tikai meklēt variantus! Kas meklē cītīgi un arī gatavi vienkāršam dēlim vai jau augstākas kārtas koka pārstrādē radītam pusfabrikātam, piemēram, saplāksnim pielikt klāt arī savu izdomu, tiem sanāk.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri