26. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis

Viedokļi

Starp diviem grāvjiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Nupat Rīgā notika kāds visai prāvs starptautisks forums – pieklājības pēc neminēsim konkrētā pasākuma nosaukumu, pietiks ar to, ka lielākā daļa tā dalībnieku bija ārvalstu viesi, kuri apsprieda savas, specifiskas lietas.

Viss nāk un aiziet tālumā...

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valsts Prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā notiek kopš 1995. gada, un sākotnēji tās bija sacensības starp Latvijas vēsturisko novadu – Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales un galvaspilsētas Rīgas – komandām, kā arī kausi tika pasniegti izcilāko rezultātu īpašniekiem sieviešu un vīriešu konkurencē. Kamēr prezidenta amatu pildīja Guntis Ulmanis, tie tiešām bija patiesi svētki divu dienu garumā sporta karalienei vieglatlētikai un tās līdzjutējiem, kas straumēm plūda uz Jāņa Daliņa stadionu, lai aplaudētu ne tikai vieglatlētiem, bet uzgavilētu arī basketbola mačam starp Valmieras uzņēmēju un Saeimas un valdības nama izlasēm, kuru rindās cīnījās gan pats Guntis Ulmanis, gan lielais Vilis (Krištopāns), Mārtiņš Bondars un mūsu pašu Oskars Spurdziņš.

Hibrīdkarš, alkokariņš, kas vēl?

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Neslēpti histēriskais tonis, Ministru prezidentam reaģējot uz Igaunijas lēmumu mazināt akcīzi grādīgiem dzērieniem, vairāk nekā spilgti apliecināja, kāds ir viņa vērtējums valsts finanšu stāvoklim. Pārāk sāpīgs tajā būtu iespējamais iztrūkums – šogad 31 miljons eiro, nākamgad 123 miljoni.

VARAM ministrs Juris Pūce – Latvijas kārtējā katastrofa!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Līgotņu Jēkabs: «Kamēr tauta turas pie zemes, tikmēr nekādi pasaules negaisi to neizklaidēs pa visiem četriem vējiem… Tauta turas ar zemnieku, bet zemnieks turas ar zemi. Atrauj zemnieku no zemes un tu izcelsi ar visām saknēm tautas dzīvības koku no vēstures.» Kā var secināt no pašlaik Latvijā notiekošā, tieši ar zemnieka atraušanu no zemes un latviešu tautas pēdējo sakņu izcelšanu no zemes un vēstures nodarbojas enerģiskais, bet praktisko dzīvi nepārzinošais VARAM ministrs Juris Pūce.

Uz Jāņiem būs Jānis jāielūdz

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Latvijas simtgadē mūsu valstī dzimuši 19314 bērniņi un tikai 104 zēniem Jānis vārdā likts. To nevar salīdzināt ar vārda popularitāti pērnajā gadsimtā, jo no 1918. līdz pat 2000. gadam Jānis turējies puišu vārdu topa 1. vietā. Katrs būs savā dzimtā dzirdējis, ka, bērniem dzimstot, tika lūkots, lai kādam no dēliem ir Jānis vārdā, par godu tēvam, vectēvam vai vecvectēvam.

Aug buciņš, aug radziņi

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Tā iekārtots, ka dzīvē, it īpaši valsts dzīvē, reiz pieļautās kļūdas nemanot, maz pamazām samilst, pārvēršoties par smagām problēmām. Ja arī tad sāk pavirši izturēties pret notiekošo, seko nepatikšanas. Ģimenē tās liek sevi manīt ātrāk, valstī lēnāk, bet notiek nenovēršami.

Sliktās ziņas sadarbību neveicina

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Mūsu tautieši aiz okeāna ļoti daudz informācijas par to, kas notiek Latvijā, gūst no tā, kas ir izlasāms. Diemžēl jāteic, ka tas viņiem  par Latviju pieejamais un izlasāmais ne vienmēr ir tik pozitīvs... Nesen, maija sākumā ciemojoties Amerikas Savienotajās Valstīs un Denverā piedaloties vispirms Amerikas latviešu ekonomikas forumā Spotlight Latvia un pēc tam arī Amerikas Latviešu apvienības kārtējā kongresā, sanāca ļoti daudz runāties tieši ar Amerikas latviešiem, satiku arī valmieriešus, kuriem bija interese par daudzām lietām.

Pircēji ir tepat kaimiņos

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Manuprāt, viņsestdien Valmiermuižas parkā notikušais Gardu Muti amatnieku un mājražotāju tirdziņš kupluma ziņā pārspēja visus līdz šim pieredzētos. Protams, bija ideāli laika apstākļi, taču iespaidīgais dalībnieku skaits un viņu piederības ģeogrāfija liecina par ne tikai Vidzemē novērtētām tradīcijām un mazā biznesa iespējām.

Ne gluži pazudušie dēli

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Nupat Vācija deportēja atpakaļ uz Latviju pirmo grupu to sīriešu bēgļu, kuriem pirms trim gadiem tika piešķirts patvērums mūsu valstī, taču kuri pavisam drīz pēc patvēruma piešķiršanas izlēma pamest Latviju un meklēt laimi krietni labklājīgākajā Vācijā.

Šmigu kariņi

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Laikā, kad Latvijas valdības darba kārtībā nonācis jautājums, ar ko atbildēt Igaunijai pēc tam, kad tā nākusi klajā ar paziņojumu, ka ieplānojusi par 25% samazināt alkohola akcīzes likmi, mūsu dienvidu kaimiņvalsts atšķirībā no divām minētajām nolēmusi iet pretējā virzienā un nevis pavērt jaunas iespējas šai sērgai, bet mēģināt ar to pacīnīties. Jāteic, pēc Pasaules veselības organizācijas datiem, lietuvieši līdzās Moldovas, Baltkrievijas un Krievijas iedzīvotājiem ir lielākie dzērāji uz šīs planētas.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri